rybca
16.10.08,08:32
Kúpili sme si nástenný radiátor do kúpeľne. Chceme ho zapojit do elektriky a preto potrebujeme do neho naliať nejakú výhrevnú kvapalinu, predpokladám, že nejaký olej. Neviete mi niekto poradiť, aký olej tam treba naliať a kde sa dá kúpiť? ďakujem za rady.
wagner
16.10.08,16:59
A je to určite olejový radiátor?:confused: Usudzujem že ste tam dali aj el.špirálu, v tom prípade tam asi pôjde voda, nie?:rolleyes: Návod čo hovorí, aké médium tam treba použiť? Nezdá sa mi, že by do radiátora na stenu mal ísť olej.
rybca
16.10.08,17:02
Zatial sme do neho nedali nic, zatial len zistujeme, co tam ma ist. V navode je napisane, ze tam ma ist vykurovacia kvapalina.
pavol54
16.10.08,17:50
Momentálne sa používajú v kúpelniach radiátory tzv. rebríky, ja som si tiež nainštaloval taký a pripája sa na vykurovací okruh ústredného kúrenia, tá el špirála je tam na to aby ste v chladnejších dňoch nemuseli zapínať kotol uk ale len tú špirálu ktorá tú vodu ohreje. V elektrických radiátoroch sa používa transformátorový olej, ale sú plnené od výrobcu únik rieši servisná firma. Ale ak sa objavila nejaká novinka tak neviem poradiť.
legolas
17.10.08,16:06
Kúpili sme si nástenný radiátor do kúpeľne. Chceme ho zapojit do elektriky a preto potrebujeme do neho naliať nejakú výhrevnú kvapalinu, predpokladám, že nejaký olej. Neviete mi niekto poradiť, aký olej tam treba naliať a kde sa dá kúpiť? ďakujem za rady.

Dáva sa do neho ľahký vykurovací olej ktorého bod varu je cca 117°C, tieto oleje sa používajú ako náplň do transformátorov.
ometlo
16.04.23,10:12
Neradim tr.olej, to už môžete naliať naftu. Kedysi boli nehorlavé silikonové, alebo na bázi PCB. Ja by som dal motorový, maju oveľa vyžší bod vzplanutia, netreba aditovaný, ani izolačný, je to zvyčajne tr.I. t.j. trojvodič.
kopretinka
16.04.23,17:02
otázka z roku 2008.......
romana147
16.04.23,17:20
a odpoved od škulavého