Mirka26
12.05.05,11:50
Prosim o radu ci niekto nema skusenosti s uctovnictvom (medzinarodny obchod cez internet)
brunko
16.05.05,13:40
To je strasne siroky pojem. Mozno keby si to definovala. Robil som nieco so zasielkovou sluzbou.
koalko
20.05.05,11:52
Je to pravda,že už všetci pôjdeme na ostro od 1.1.06 na postup medzinárodného účtovníctva?
zuzi
27.05.05,09:15
Je to pravda,že už všetci pôjdeme na ostro od 1.1.06 na postup medzinárodného účtovníctva?
Včera som bola na školení a tam nám povedali, že od 1.1.06 budú viesť účtovníctvo podľa IAS/IFRS iba vybrané subjekty:

1. finančné inštitúcie(banky,...)
2. spoločnosti verejného záujmu
3. obchodné spoločnosti, ktoré spĺňajú podmienky:
a) majetok brutto > 5 mld.Sk
b) čisté výnosy > 5 mld.Sk
c) počet zamestnancov > 2.000

Myslím, že takých nie je až tak veľa.
Ale ešte nie je doriešený problém, ako vypočítať základ dane, keďže IAS sú v určitých oblastiach celkom odlišné od slovenských štandardov. Znamená to teda viesť 2 účtovníctva: jedno pre slovenské daňové úrady a druhé podľa IAS. Je však možné, že k vykazovaniu podľa IAS nás dotlačia zahraniční obchodní partneri.
jumper
06.11.05,17:24
to nie su 2 uctovnictva, to je IAS a danove, spravne nastavenie a analytika, nikoho nezaujimaju az tak dane-mimo okruh
JanaSys
06.11.05,18:07
Súhlas Jumper. Len toľko: my máme dve účtovníctva (lebo konsolidáciu musíme mať podľa IAS) - jedno podľa slovenského zákona o účtovníctve a druhé podľa IAS. Okrem toho sa pomocou slovenského (z údajov z neho) vyčísľuje základ dane. Aj nám na školení o novom zákone o Dani z príjmov pani z ministerstva tvrdila, že jeho súčasťou (alebo jeho ďalšej novely) má byť akýsi "prevodový mostík", pomocou ktorého z údajov z účtovníctva podľa IAS (!) bude účtovná jednotka schopná vyčísliť základ dane.
Mladek
24.11.05,09:43
Vlado823
03.02.06,09:55
Zdravím všetkých na porade. Chcel by som Vás všetkých poprosiť o zverejnenie, prípadne zaslanie upomienky, alebo výzvy na úhradu pohľadavky v anglickom jazyku. Veľmi súrne to potrebujem. Vopred ďakujem.