monikammm
16.10.08,12:05
Prosím vás, poraďte mi niekto: konateľ s.r.o. chce, aby mu mzda bola vyplácaná v eurách na jeho devízový účet v tatrabanke. Môžem mu takto vyplácať mzdu, alebo je niekde v zákone stanovené, že mzda musí byť vyplatená v Sk?
On má totiž zmluvu, kde sa hovorí o mzde v Eurách. (je Rakúšan).
Paula
16.10.08,10:10
Nevidím problém. A zluva je zmluva, teda dohoda oboch strán:).
monikammm
16.10.08,10:16
ďakujem, a ešte ma napadlo, že v tej zmluve je napísané, že firma bude platiť mzdu konateľovi aj pri dlhodobých PN. čo to vlastne znamená? že by som PN vyhodila? a tvárili by sme sa, že normálne pracoval?
Alebo PN spracujem obvykle, dostane dávky a ten rozdiel do normálnej mzdy by som mu dala ako "odmenu"??? A bol by to vôbec daňovo uznaný náklad? Myslím,že hej, keď by to bola odmena, nie?
Denda
16.10.08,10:36
Prosím vás, poraďte mi niekto: konateľ s.r.o. chce, aby mu mzda bola vyplácaná v eurách na jeho devízový účet v tatrabanke. Môžem mu takto vyplácať mzdu, alebo je niekde v zákone stanovené, že mzda musí byť vyplatená v Sk?
On má totiž zmluvu, kde sa hovorí o mzde v Eurách. (je Rakúšan).
O mzde v cudzej mene nám hovorí §128 Zákonníka práce a je možné len u zamestnancov s miestom výkonu práce v cudzine.
Aj keď za chvíľu...;)
Paula
16.10.08,10:46
Aha, dík za objasnenie.
monikammm
16.10.08,10:46
máš pravdu, už to vidím, ďakujem.
Tak bude musieť ešte dva mesiace vydržať aj s korunami.
monikammm
16.10.08,10:53
no a čo s tou mzdou počas PN?
Tweety
16.10.08,11:21
no a čo s tou mzdou počas PN?
Počas DPN zamestnancovi nepatrí mzda.
Denda
16.10.08,11:46
no a čo s tou mzdou počas PN?
Aby vzniklo plnenie musí najprv zamestnanec požiadať o náhradu príjmu alebo ďalej o nemocenskú dávku za splnenia určitých podmienok. Pozrite si podmienky nároku na nemocenské dávky a upozornite ich na to.
Informujte sa u vedenia spoločnosti hlavne o tom, či to považujú za ospravedlnenú neprítomnosť na pracovisku bez ohľadu na preukázanie nároku na náhradu príjmu bez vplyvu na jeho mzdu a či náhodou nemajú na mysli odmenu konateľa a riešia to zlým zmluvným vzťahom.
monikammm
17.10.08,04:56
ďakujem všetkým za pomoc.