Janinka
16.10.08,14:32
Mili poradaci prosim poradte mi, ako sa vysporiadat s tymto pripadom: nasa spolocnostu kupila nakladny automobil, kde bola zlozena tzv. akontacia a zvysok je plateny z uveru, cize nejde o leasing. To by nebol problem, auto akoze kupene v hotovosti, DPH odpocitane hned, ALE na uvedene auto sme dostali v polovicnej hodnote bez DPH prispevok od nasho dodavatela a to na zaklade zmluvy o poskytnuti tzv. reklamneho prispevku na propagaciu jeho znacky. A teraz neviem, co s tym prispevkom ako ho zauctovat?
Moja myslienka je, ze s DPH to uz nema nic spolocne, a zauctujem to na ucet 384 a cez 648 dostanem kazdy rok pomernu cast do vynosov a teda aj do ZD. Uvazujem spravne alebo ist cez ostatne dotacie? Ako postupovat, dakujem vam.
Vladimír Ozimý
16.10.08,14:30
Mili poradaci prosim poradte mi, ako sa vysporiadat s tymto pripadom: nasa spolocnostu kupila nakladny automobil, kde bola zlozena tzv. akontacia a zvysok je plateny z uveru, cize nejde o leasing. To by nebol problem, auto akoze kupene v hotovosti, DPH odpocitane hned, ALE na uvedene auto sme dostali v polovicnej hodnote bez DPH prispevok od nasho dodavatela a to na zaklade zmluvy o poskytnuti tzv. reklamneho prispevku na propagaciu jeho znacky. A teraz neviem, co s tym prispevkom ako ho zauctovat?
Moja myslienka je, ze s DPH to uz nema nic spolocne, a zauctujem to na ucet 384 a cez 648 dostanem kazdy rok pomernu cast do vynosov a teda aj do ZD. Uvazujem spravne alebo ist cez ostatne dotacie? Ako postupovat, dakujem vam.

v tomto prípade však je to dotácia na reklamu a nie na nákup auta na jednej strane, takže v čase dotácie by som účtoval na účte 648. Na druhej strane treba uvažovať čo im poskytujete vy im budete robiť reklamu? Je zadefinované obdobie? Ak ano potom by som to časovo rozlíšil za aké obdobie ste povinný vykonávať reklamu ich značke. Ak nie potom jednoznačne rovno do výnosov. Na druhej strane čo sa týka DPH nebol by som si taký istý že to nie je predmetom dane. Pretože čo im vy poskytujete. Reklamu ich značky...reklama je služba. Takže musíte plniť nejaké podmienky a oni vám na základe toho vyplatili reklamný príspevok. Ak by to bol príspevok na automobil potom súhlasím že to nie je predmetom dane.
Janinka
17.10.08,10:45
dakujem,
takze konkretne ide o jednorazovu podporu vo forme uhrady polovice nakladov suvisiacich s obstaranim servisneho auta, s tym ze uvedene auto je potlacene reklamou a my ako firma sa zavazujeme tymto autom vykonavat cinnosti dohodnute v zmluve o spolupraci. Konkretnejsie, robime pre istu znacku servis a tymto autom chodime servis realizovat, auto musi byt potlacene reklamou 3 roky, reklamnu potlac zabezpecil takisto zmluvny partner. Realizovany servis tymto autom je nadalej fakturovany ako predtym, ked sme to robili cisto nasimi autami. Prispevok sme dostali bez DPH, takze ja nevidim dovod davat to do DPH, fakturu sme na to nevystavovali.
Janinka
20.10.08,06:55
nikto nic?
Luna
30.10.08,20:07
Nevie nik odpovedať na túto otázku? Tiež riešim takýto prípad. Podľa mňa nejde o zdaniteľné plnenie,ale ....