IFKA
12.05.05,13:34
Ahoj poraďáci,

prosím Vás, skúsenejších, o radu ohľadom účtovného softvéru podvojného účta.
Potrebujem prejsť z Datalocku - DOS na softvér vo Win.
Mesačne mám 600 došlých faktúr a využívala som už pri evidovaní faktúry zadanie číselného kódu, ktorý mal automatickú predkontáciu a to množstvo faktúr som zaúčtovala za pár minút jedným príkazom.
Hrozím sa nákupu nového softvéru, že prehliadnem niečo v tých demoverziách.
Datalock vďaka ich ťažkej prístupnosti hotline a 1.200,- Sk hodinovej sadzbe technika nechcem.
Ak máte niekto takýto veľký objem dokladov mesačne, poraďte aký softvér zvládne 1 osoba zaúčtovať.
Ďakujem pekný deň želá Ifka
blcha
12.05.05,13:12
Ja som už vyskúšala mnoho, najspokojnejšia som s Omega od Krosu, perfektné predkontácie, ktoré skoro samé vyplnia okienka, ľahko sa prerobia na vlastné potreby. Pekné tlačové výstupy vrátane výkazov, upgraty načas, vzorný servis - niet čo dodať. Jediné, čo možno vytknúť, že nemajú osnovu pre rozpočtovky.
Ak by som si niečo už v živote nekúpila, tak je to produkt od Softip-u.

Pravda však je, že nemám toľko dokladov ako ty, ale zato mám viacero firiem.
Toto sú moje subjektívne pocity, možno ti ostatní poradia viac.
evina
12.05.05,13:16
IFKA
12.05.05,13:59
Ďakujem Vám za odpovede. Prečítala som si reakcie ako sa debatovalo o programoch pri ich hodnotení. Účtujem v MRP menšie objemy dokladov. Preto som špecifikovala dotaz na tom, že 600 faktúr k nim úhrady viem koľko časovo zaberú v Datalocku a hľadám odskúšaný program pre ten objem od tých najkompetentnejších ľudí z praxe.
Ak niekto robíte taký väčší objem dokladov napíšte mi reakciu aj neskôr. Tento rok sa
musím rozhodnúť.
ďakujem, zdravím: hokej je 2:2
lenkak
12.05.05,14:04
V MRP-Win mám aj viacej faktúr ako je 600, a vyhovuje mi, ale rozhodnutie je len na Tebe.
IFKA
12.05.05,14:11
Lenka, prosím Ťa, MRP win nepoznám, ale v DOS zaúčtovavam každú faktúru jednotlivo. Vo win je možné automatické zaúčtovanie?
anto
12.05.05,14:21
Dos MRP má modul vyšlé a došlé faktúry, z ktorého sa dá automaticky zaúčtovať do denníka podĺa nastavených predkontácií. Ide bez problémov, problém je ho spočiatku zvládnuť, najmä tie jeho kontroly, aby sedeli navzájom, keď sa zvládnu potom je to oveľa ľahšie. Spočiatku je potrebné kontrolovať analytiku so syntetikou na účtoch 311 a 321, keď sa urobí chyba, veľmi ťažko sa hľadá.
IFKA
12.05.05,14:27
Ďakujem, vieš mi povedať názor aj na ich saldokonto? Keď mám 600 DF mesačne, úhrady po 4-5 mesiacoch vieš si predstaviť tú veľkosť zostavy. Nepáči sa mi že v SDK mám každú faktúru DZ+DPH je mi to neprehľadné, preto to používam iba na menšie firmy a využívam zostavu nehradených faktúr z knihy prijatých fa. Odsúhlasovanie platieb z knihy prijatých faktúr pri čiastkovej úhrade tiež nie je vidieť a SDK nevytlačím podľa dodávateľa. Saldokonto s 3000 faktúrami je myslím na MRP mooooc.
lenkak
12.05.05,14:27
Ak myslíš že si chceš predkontovať jednotlivé operácie, tak to sa dá nastaviť, a ty si potom len vyberieš to účtovanie,ktoré si si zadala. Ale každú zvlášť, ja to mám tak nastavené, že mi to dlho netrvá.
lenkak
12.05.05,14:30
Máš čo robiť. Ale v tomto MRP je o ničom. Hlavne keď si chceš vytlačiť Saldokonto pre každého zvlášť.
babenko1
12.05.05,15:24
ja mám Omegu... účtujem v nej už asi takých 10 firiem... a jedna z nich má vyše tisíc faktúr vystavených a o došlých nehovoriac.. a to sú všetko zahraničné.. nehovoriac o tom, že mi automaticky vypočítava program kurzové rozdiely.. zaúčtuje ich... a ako vyššie ktosi spomínal.. tie zostavy a výstupy sú veľmi dobré...
slnko
12.05.05,18:08
ja mám Omegu... účtujem v nej už asi takých 10 firiem... a jedna z nich má vyše tisíc faktúr vystavených a o došlých nehovoriac.. a to sú všetko zahraničné.. nehovoriac o tom, že mi automaticky vypočítava program kurzové rozdiely.. zaúčtuje ich... a ako vyššie ktosi spomínal.. tie zostavy a výstupy sú veľmi dobré...úplne súhlasím s babenkom1. Skús pozrieť aj anketu - aký program?http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
amiplus
01.06.05,09:38
Vyskúšajte si pohľadať informácie o software Helios IQ. Je to software pre Windows, SQL databáza. Predkontácie sú samozrejmosťou, výborne spracované saldo, jednoducho a prehľadne definovateľné zostavy, jednoduchá možnosť úpravy výstupných formulárov (faktúry, pokladničné doklady, výdajky, ...). Legislatívne zmeny zapracované v upgradoch, hotline, ...
Enka
01.06.05,09:43
Ja mám tiež Omegu od Krosu som s ním veľmi spokojná. Robín aj JU a mzdy a tiež mám programy od Krosu.