mojik
17.10.08,08:20
dobrý deň, prosím vás o radu, čítala som na porade, že od 1. 1. 2008 sa musí zdokladovať spotreba PHM v bločkoch pri cestovných náhradach, bol tam aj paragraf a teraz to nemôžem nájsť, viete mi poradiť kde by som to našla, ďakujem
Paula
17.10.08,06:28
mojik
17.10.08,06:48
ďakujem a mohla by si mi napísať, kde si to môžem nájsť v zákone?
Paula
17.10.08,07:03
Ak si prečítaš tému, na ktorú som Ti vyššie dala odkaz, nájdeš tam aj §.
mojik
17.10.08,07:09
moc ďakujem
Nadena
17.10.08,07:18
Na školení nám bolo povedané že od 1.1. 2008 treba dokladať bločky o nákupe pohonných hmôt /ak zamestnanec využíva vl.mototové vozidlo na služobné účely/:
§ 19 odst. e/ ...podľa cien platných v čase ich nákupu"....
nestačí len stiahnuť cenu zo stránky natankuj.sk.
Gabi03
17.10.08,07:22
Na školení nám bolo povedané že od 1.1. 2008 treba dokladať bločky o nákupe pohonných hmôt /ak zamestnanec využíva vl.mototové vozidlo na služobné účely/:
§ 19 odst. e/ ...podľa cien platných v čase ich nákupu"....
nestačí len stiahnuť cenu zo stránky natankuj.sk.

§ 19 ods. e sa nevzťahuje náhodou len na SZČO a iných (nie zamestnancov)?
Nadena
17.10.08,08:00
Áno tento paragraf platí pre SZČO.
Avšak dokladovanie blokmi platí aj pre zamestnancov, aby bolo zrozumiteľné pre daňovú kontrolu, že automobil skutočne v tom čase /alebo v dňoch pred/ bol použitý. Ja osobne to neriskujem, pretože som počula o prípade, že sa vyhodili tieto cestovné náklady z účta v dôsledku chýbajúcich dokladov o nákupe PHM. A daňovej kontrole ako potom vysvetlíš svoju pravdu? Čo im povieš? Poraď.
Gabi03
17.10.08,08:11
Áno tento paragraf platí pre SZČO.
Avšak dokladovanie blokmi platí aj pre zamestnancov, aby bolo zrozumiteľné pre daňovú kontrolu, že automobil skutočne v tom čase /alebo v dňoch pred/ bol použitý. Ja osobne to neriskujem, pretože som počula o prípade, že sa vyhodili tieto cestovné náklady z účta v dôsledku chýbajúcich dokladov o nákupe PHM. A daňovej kontrole ako potom vysvetlíš svoju pravdu? Čo im povieš? Poraď.

No ja som ani nepočula, a ani nemala daňovú kontrolu, ale ak § 19 ods. 1 písm. d) sa odvoláva na zákon o cestovných náhradách, kde je možnosť aj inak preukazovať výdavky ZCov na PHM, tak prečo by som to daňovej kontrole nevedela vysvetliť? :rolleyes:
Nadena
21.10.08,07:21
Ja len chcem vedieť, ako by si dokázala daňovej kontrole, že vtedy a vtedy sa to a to súkr.auto zamestnanca použilo na služobné účely, keď máš stiahnutú cenu PHM z netu? Podľa mňa keď mám doklad o nákupe, vtedy je to jasný dôkaz. Keď mám zo stránky natankuj, je to problém, ja osobne by som to nevedela dokázať, ani sa oháňať paragrafmi. Ako to riešiš?
Gabi03
21.10.08,07:31
Ja len chcem vedieť, ako by si dokázala daňovej kontrole, že vtedy a vtedy sa to a to súkr.auto zamestnanca použilo na služobné účely, keď máš stiahnutú cenu PHM z netu? Podľa mňa keď mám doklad o nákupe, vtedy je to jasný dôkaz. Keď mám zo stránky natankuj, je to problém, ja osobne by som to nevedela dokázať, ani sa oháňať paragrafmi. Ako to riešiš?

Teda ty od svojich ZCov vyžaduješ, aby si počas pracovnej cesty natankovali? :eek: A čo keď majú plnú nádrž a cesta nie je taká dlhá, že by ju celú minuli?
Ako dokážeš, že doklad o nákupe PHM je práve k tomu vozidlu ZCa a nie k neakému inému? :rolleyes:
Nadena
21.10.08,09:20
Nevyžadujem natankovanie pred SC, ale potrebujem blok o nákupe okolo dňa, kedy boli na SC, aj keď ho budú mať od známeho....
A s týmto blokom to potom ľahšie obhájim ako z ceny, stiahnutej z netu.
Gabi03
21.10.08,09:22
Nevyžadujem natankovanie pred SC, ale potrebujem blok o nákupe okolo dňa, kedy boli na SC, aj keď ho budú mať od známeho....
A s týmto blokom to potom ľahšie obhájim ako z ceny, stiahnutej z netu.

Tvoje myšlienky alebo predpoklady ti vôbec neberiem. Ale absolútne sa s nimi nestotožňujem. ;)