erika5
17.10.08,14:24
Ahojte, mám pred rozvodom a manžel sa rozhodol, že nebude súhlasiť so sumou, ktorú som napísala do návrhu , pravdaže pred tým súhlasil, ale mi to nepodpísal, čiže sme sa dohodli na sume 5000,- na jedno dieťa.Aké výživné cca mu môže vymerať súd, keď je samostatne zárobkovo čin.osoba a jeho mes.príjem v hrubom je cca 40 000,- a koľko je minimum na dieťa?Ďakujem.
willma
17.10.08,12:33
záleží na súde a všetkých zistených skutočnostiach, nikto ti vopred nepovie, v akej výške bude výživné.
rubby
17.10.08,15:12
ahoj, ked je SZCO, musi preukazat danove priznanie za uplynuly rok, preukazat nevyhnutne vydaje - byvanie a nevyhnutne vydaje spojene s pracou. Len mam skusenosti, ze podnikatelia sa snazia o co najmensie dan.priaznanie kvoli odvodom..nemyslim,si,ze by si sa mala obavat..a kludne ziadaj tych 5000Sk,na sude vedia, ze otcovia sa snazia vyhybat povinnostiam .. pise sa mi ..ale ja tiez ziadam o zvysenie vyzivneho a mam stacene srdiecko pe stres...byvaly sa chce preukazat minimalnou mzdou..a zaraba okolo 30 000 Sk v cistom..ziadam 7000Sk na dve deti..tak drzim palce
erika5
17.10.08,15:45
Ďakujem moc za podporu!Ten hrubý príjem som odhadla z ročn.daňového priznania za min. rok.Neplatí nič, keďže sú všetky dlžoby a ostatné veci na mňa.Takže si držím palce a držím ich aj tebe.
willma
17.10.08,19:00
k veci vám obom môžem ešte dodať jednu osobnú skúsenosť, brat preukázal že poberá minimálnu mzdu, ale nakoľko robí ako barman čašník tak sudkyňa automaticky počítala s tringeltami (ktoré síce môže mať, ale aj nemusí) a vyrúbila mu výživné vo výške cez 6000 na dve deti. Naozaj neskúmala, že v tom čase okrem minimálnej mzdy nepoberal skutočne ani korunu navyše a tzv. tringelty boli totál mizerné, takže chce nechce, som ho musela finančne podržať a nedalo sa inak.