erika5
17.10.08,15:25
Chcem sa spýtať ako je to s pozvánkou, telefonicky som zisťovala termín a ten je už stanovený, do konania zostáva už len 2 týždne a ešte som nič neobdržala?Aký čas pred konaním posielajú "pozvánky"?Dik
iriska
18.10.08,18:43
Pozvánky? Dobrý názov :)
Predvolanie na pojednávanie by malo byť doručené maximálne/minimálne? tak 5 dní pred pojednávaním, samozrejme môžeš ísť na pojednávanie aj bez neho, keď už inak nedajú, ale ešte by som odporučila skočiť na poštu, či tam nemajú uloženú zásielku. Stáva sa.
erika5
21.10.08,06:58
Dik za radu, už som si tam zavolala a tiež mi povedala že tak týždeň pred tarmínom by som to mala dostať.;)
paradnicaaa
21.10.08,08:25
Alebo nikedy posielaju pravnemu zastupcovi :)
Chobot
21.10.08,08:58
Alebo nikedy posielaju pravnemu zastupcovi :)

Presne tak, erika5, pokiaľ máš právneho zástupcu, tak pozvánku dostane on, tebe ju nebudú posielať. Viem to z vlastnej skúsenosti.
iriska
21.10.08,11:21
Ale ak má právneho zástupcu, tak asi by jej mal zavolať, že dostali predvolanie.
erika5
21.10.08,11:46
Dik,ale praveho zástupcu nemám (lebo na to nemám,vďaka manželovi), ale horšie je, že manžel má brata právneho zástupcu, takže to bude asi ťažký boj o výživné a neviem či to zvládnem bez právneho zástupcu.Uvidíme po prvom konaní ako rýchlo si toho právneho zástupcu pôjdem hladať. :( myslím,že by som sa mala vyzbrojiť až po uši dokladmi o platení všetkého čo platím, ako tak surfujem na túto tému.:(
monymon
22.10.08,05:22
POkial nemas dostatok vlastnych prostriedkov, mozes vyuzit tzv. centrum pravnej pomoci. su to institucie poskytujuce pravne poradenstvo a zastupovanie napr. osobam v hmotnej mudzi a pod. Vsetky podrobnosti, ako aj podmienky, ktore musis splnat na poskytnutie bezplatnej pravnej pomoci najdes na www.legalaid.sk (http://www.legalaid.sk).