synthimode
17.10.08,17:43
Dobrý deň všetkým

mám na vás súrnu otázku - mám pripravené priestory na podnikanie v starom dome - dom je vymalovaný,dostal novú strechu atd.
V jednej izbe je pripravený priestor pre krajčírsku dielňu,niektoré stroje už mám kúpené.
Mám tu ale jeden PROBLÉM - nestíham už dokončiť žumpu,túto jeseň mi to časovo nevyšlo.
Takže nemám vlastne doriešené odtoky odpadovej vody - na dvore je tzv.suchý záchod.Môže to byť problém pre hygienika aby mi neschválil tieto priestory na prevádzkáreň ? Kontrolujú hygienici tieto veci - žumpy a odtoky - aj v prípade krajčírskej dielne ktorá nemá zamestnancov,budem tam pracovať len ja sám ?
lenkak
17.10.08,18:35
pokiaľ vieš zabezpečiť sebe,zamestnancom a klientom sa možnosť umyť, poprípade ísť na wc, tak sa dá to vyriešiť s hygienou. Budeš sám, na wc pôjdeš k susedom, zamestnanci teda nebudeš mať a klienti len prídu a odídu, nebudú sa u Teba zdržiavať, potom by sa dalo.
tetrisss
17.10.08,18:46
Tak podla mna zumpu ti tazko budu kontrolovat, ale pokial tam ides mat zamestnancov, musia mat nie len zachod, ale aj satnu a sprchu. Najlepsie je vzdy /ja viem, ze teraz ti to hovorim uz zbytocne, ale aj pre druhych/, ked mam pochybnosti, dopredu sa obratit na hygienikov, aby sami povedali, co treba. Kazdopadne musis dat ziadost, na zaklade toho pridu a potom sa tvar velmi ustretovo a ak budes mat stastie, tak ti prevadzku povolia s tym, ze do toho a toho casu to doplnis a dorobis.
synthimode
19.10.08,11:39
Dakujem za odpovede
viem,je to klasicka chyba nieco rozbehnut a potom riesit hygienu
skusim narychlo vybavit COV - cisticku odpadovych vod
este raz dik