sakrinka
17.10.08,20:52
Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať či mi niekto nevie poradiť ako je to s clom uvaleným na oblečenie, ktoré je objednané z Číny na obchodné účely, t.j. ďaší predaj. A ako to je v prípade ak je oblečenie napodobeninou svetoznámych značiek. Je vôbec možné to precliť?

Ďakujem
ajty
22.10.08,13:15
Ahoj...
oblecenie je velmi siroky pojem na to, aby ti niekto povedal aka bude vyska cla. Colny sadzobnik hovori o nohaviciach, pulovroch, sakach, ponozkach, rukaviciach........ o roznych materialoch, z ktorych su vyrobene (bavlna, polyester........) a na vsetko moze byt rozdielne clo a potrebne rozdielne doklady (certifikaty o povode, licencie...)
co sa tyka napodobnenin je s tym velky problem, pretoze vacsina svetovych znaciek ma poziadane v ramci EU o ochranu svojej ochrannej znacky, cize ak sa pri kontrole na to pride (a to sa moze velmi lahko stat, pretoze textil je extremne sledovany) tovar sa neprepusti do volneho obehu, ale bude zadrzany a bude musiet byt zniceny na tvoje naklady.... ajty
JANA71
24.10.08,08:11
S preclením to tiež nie je také jednoduché. Vo všeobecnosti sú snahy o odbúranie dovozov textilu z číny a textilu vôbec.
Robia to iba vybrané colnice a čo viem napr. v Bratislave sa na vyclenie čaká aj niekoľko dní. Treba si to zvážiť.