pozniatko
17.10.08,21:01
ahojte, mam otazku.
chcela by som zacat podnikat na zivnost-a to,ze by som s par ludmi ponukla - kratkodobo - svoje sluzby (t.j. casnikov alebo kucharov) majitelom a prevadzkovatelom restauracii, barov, kaviarni atd pri vypadku pracovnej sily az do doby,kym si nenajdu vhodnu pracovnu silu na TPP.
patrala som v zivnostenskom zakone,ale neviem definovat nazov,ktory by podliehal tejto cinnosti.mam na mysli nieco take,ako personalny lizing.
zivnostensky zakon vsak uvadza,ze zivnosti nezodpoveda "poskytovanie služieb zamestnanosti".neviem sa v tom zorientovat.
prosiiiiiiiiiiiiim, vie niekto poradit?
a este jedna otazka,kolko moze zivnostnik zamestnat maximalne ludi?
Melnick
17.10.08,19:34
ahojte, mam otazku.
chcela by som zacat podnikat na zivnost-a to,ze by som s par ludmi ponukla - kratkodobo - svoje sluzby (t.j. casnikov alebo kucharov) majitelom a prevadzkovatelom restauracii, barov, kaviarni atd pri vypadku pracovnej sily az do doby,kym si nenajdu vhodnu pracovnu silu na TPP.
patrala som v zivnostenskom zakone,ale neviem definovat nazov,ktory by podliehal tejto cinnosti.mam na mysli nieco take,ako personalny lizing.
zivnostensky zakon vsak uvadza,ze zivnosti nezodpoveda "poskytovanie služieb zamestnanosti".neviem sa v tom zorientovat.
prosiiiiiiiiiiiiim, vie niekto poradit?
a este jedna otazka,kolko moze zivnostnik zamestnat maximalne ludi? nestretla som sa nikde s obmedzeniami čo sa množstva zamestnancov týka

1/Subjekty podnikania:

Fyzická osoba(FO) – každá osoba nad 18 rokov.

Právnická osoba(PO) – organizácie zapísané v obchodnom registri (OR).

Podnikateľ – môže byť každý občan, ktorý dosiahol vek 18 rokov, je spôsobilý na právne úkony a je bezúhonný.


Práva podnikateľa:
1) Právo používať obchodný názov (meno)

2) Právo nadobúdať majetok v neobmedzenom rozsahu

3) Právo zamestnávať neobmedzený počet zamestnancov

Povinnosti podnikateľa:

1) Povinnosť viesť pravdivo účtovníctvo

2) Chrániť životné prostredie

3) Povinnosť neohrozovať zdravie zamestnancov

4) Povinnosť platiť štátu daň

2/
http://www.gamo.sk/it-sluzby/outsourcing
gurbalka
19.10.08,14:10
Dobry den, chcela by som zacat podnikat ako fyzioterapeutka t.j. masaze a cvicenie, no v zivnostenskom zakom som na to nenasla aky druh zivnosti to je......nasla som tam sice masera......ale neviem ci sa aj toto moze radit pod masera.....a tiez by som chcela vediet ci su nejake ulavy na daniach pre zacinajucich zivnostnikov a ako je to s podnikanim popri zamestnani......platim odvody aj ja ako zivnostnik alebo iba moj zamestnavatel kedze budem este zamestnana......kazdy mi hovori nieco ine......dakujem
pozniatko
20.10.08,15:17
dakujem za info, myslis, ze outsorsing by bol vhodny aj na takyto druh cinnosti?
.....ten citat je super....