miro500825
17.10.08,21:33
mam od obce prenajaty pozemok pod novinovým stankom na frekventovanom mieste, čo my samozrejme vyhovuje, vzhľadom k predmetu môjho podnikania. Mám uzavretú najomnu zmluvu na dobu neurcitu. Stanok je napisany na mna a v stanku predavala moja manzelka. Vzhladom k jej zdravotnemu stavu a mojej zaneprazdnenosti som stanok prenajal priateľovi, ktorý platí nájom obci tak, ako ja pravidelne v potrebnej vyske.
Vzhladom k lukrativnemu miestu sa o toto miesto sa uchádza viacero záujemcov, medzi nimi aj blizkych vedeniu obce. Myslim si, ze aj toto bola pricina, preco mi obec vypovedala najomnu zmluvu s odovodnením, ze som stanok prenajal tretej osobe a tym som porusil zákon.
Prosim o stanovisko a odpoved odborníka, na tieto otazky :
- postupovala obec v súlade zo zákonom ked mi vypovedala zmluvu
- musim tuto vypoved akceptovat, ved vlastne sa nic nezmenilo, nájom ide tak ako doteraz a ziaden problem podla mna nenastal
- ak obec postupovala spravne, na zaklade akeho ustanovenia nam postupovat
- ako by som sa mohol voci rozhodnutiu obce brániť ?
Ďakujem za odpoved
Miroslav Kuklis
Chobot
17.10.08,20:24
mam od obce prenajaty pozemok pod novinovým stankom na frekventovanom mieste, čo my samozrejme vyhovuje, vzhľadom k predmetu môjho podnikania. Mám uzavretú najomnu zmluvu na dobu neurcitu. Stanok je napisany na mna a v stanku predavala moja manzelka. Vzhladom k jej zdravotnemu stavu a mojej zaneprazdnenosti som stanok prenajal priateľovi, ktorý platí nájom obci tak, ako ja pravidelne v potrebnej vyske.
Vzhladom k lukrativnemu miestu sa o toto miesto sa uchádza viacero záujemcov, medzi nimi aj blizkych vedeniu obce. Myslim si, ze aj toto bola pricina, preco mi obec vypovedala najomnu zmluvu s odovodnením, ze som stanok prenajal tretej osobe a tym som porusil zákon.
Prosim o stanovisko a odpoved odborníka, na tieto otazky :
- postupovala obec v súlade zo zákonom ked mi vypovedala zmluvu
- musim tuto vypoved akceptovat, ved vlastne sa nic nezmenilo, nájom ide tak ako doteraz a ziaden problem podla mna nenastal
- ak obec postupovala spravne, na zaklade akeho ustanovenia nam postupovat
- ako by som sa mohol voci rozhodnutiu obce brániť ?
Ďakujem za odpoved
Miroslav Kuklis

Av nájomnej zmluve medzi tebou a obcou je uvedené, že môžeš stánok (miesto) dať ďalej do podnájmu? Lebo ak nie, tak skutočne si porušil zákon a nájme nebytových priestorov § 6:

§ 6
Podnájom


(1) Nájomca je oprávnený prenechať nebytový priestor alebo jeho časť na určitý čas do podnájmu len so súhlasom prenajímateľa.
miro500825
21.10.08,09:03
to som aj tušil, ale čo sa mi môže stať, keď výpoveď nájomnej zmluvy nebudem rešpektovať? Ako má môže obec, ako vlastnik pozemku donútiť, aby som stánok zlikvidoval, alebo odpratal, skutocne ho nemôžem ja ďalej prevadzkovať. Ďakujem za odpoveď.
Miro K.
Chobot
21.10.08,09:17
to som aj tušil, ale čo sa mi môže stať, keď výpoveď nájomnej zmluvy nebudem rešpektovať? Ako má môže obec, ako vlastnik pozemku donútiť, aby som stánok zlikvidoval, alebo odpratal, skutocne ho nemôžem ja ďalej prevadzkovať. Ďakujem za odpoveď.
Miro K.

Chceš vedome porušovať zmluvné vzťahy? To ti potom ale nemáme čo poradiť. Urob to, ale musíš počítať s následkami.:cool:
majsniarka
03.12.08,11:57
Obec ako právnická osoba zriadená zákonom ťa nemôže len tak odtiaľ vyhodiť prostredníctvom nejakých hrubokrkých (ako to riešia niektorí vlastníci , ktorí prenajímajú byty), ale podá na súd návrh na vypratanie, kde potom súd v rozsudku určí, že si povinný uvedený priestor vypratať do určitej doby. tento rozsudok je zároveň exekučným titulom a teda ak nebudeš plniť dobrovoľne, bude obec pravdepodobne konať prostredníctvom exekútora, ktorý ťa príde fyzicky vypratať, pravdepodobne aj za asistencie polície a tebe tak vzniknú ďalšie náklady - trovy exekútora.
takže ak ti mám poradiť, uvoľni a odovzdaj priestory dobrovoľne.