Polly404
18.10.08,04:52
Ahojte poraďáci, viem, že tu toho veľa popísaného o tejto téme, ale prosím Vás, aj poplatky za výpis mám prepočítať s kurzom NBS, hoci tam je uvedený kurz banky a suma v SKK? Nie som si v tom istá a potrebujem to zaúčtovať. Prosím, poraďte.
Polly404
18.10.08,04:58
Nikto nevie poradiť?
Tweety
18.10.08,05:25
Ahojte poraďáci, viem, že tu toho veľa popísaného o tejto téme, ale prosím Vás, aj poplatky za výpis mám prepočítať s kurzom NBS, hoci tam je uvedený kurz banky a suma v SKK? Nie som si v tom istá a potrebujem to zaúčtovať. Prosím, poraďte.
Použiješ kurz, ktorým si to zaplatila, teda tej komerčnej banky.
andrej_rv
19.10.08,20:38
Ahojte poraďáci, viem, že tu toho veľa popísaného o tejto téme, ale prosím Vás, aj poplatky za výpis mám prepočítať s kurzom NBS, hoci tam je uvedený kurz banky a suma v SKK.
Úbytky z devízového účtu sa v zmysle § 24 ods. 2 ZÚ prepočítava kurzom NBS. Výnimku tvorí len prevod prostriedkov z účtu v cudzej mene na účet zriadený v slovenskej mene, ktorý sa v zmysle § 24 ods. 4 ocení komerčným kurzom banky. Táto výnimka sa však na bankové poplatky nevzťahuje.
Fany
05.02.09,21:11
Ja sa chcem spýtať:

môže sro so sídlom v SR otvoriť účet v ČR? Bude sa to rovnako účtovať ako devízový účet otvorený v SR?
Ide o to, že český zákazník nechce platiť na slovenský účet kvôli vyšším poplatkom. Takto by platil v ČR na český účet, majiteľom ktorého bude ale slovenská sro. Je to vôbec možné? Ďakujem.
Vevey
29.03.09,20:12
Ja sa chcem spýtať:

môže sro so sídlom v SR otvoriť účet v ČR? Bude sa to rovnako účtovať ako devízový účet otvorený v SR?
Ide o to, že český zákazník nechce platiť na slovenský účet kvôli vyšším poplatkom. Takto by platil v ČR na český účet, majiteľom ktorého bude ale slovenská sro. Je to vôbec možné? Ďakujem.
je to mozne, uctovala som to, ale museli hlasit nbske kazdy kvartal takmer kazdy pohyb na tom ucte, tak ich to prestalo bavit a ucet zrusili. a na jeho zalozenie potrebovali od nbsky bud povolenie alebo jej to iba oznamili.