Finky
18.10.08,08:04
Mame zamestnanca, ktory bude pracovat cca 2- 3 hodiny tyzdenne avsak trva na uzavreti PZ na kratsi pracovny cas (predpokladam, ze dovodom je platenie odvodov). Odmieta uzavriet DoPC. Je mozne uzavriet PC aj na takyto kratky cas? Nedocitala som sa zatial o ziadnom obmedzeni...ale priznam sa, ze je len jeden, ostatni su DoPC, tak hladam inu moznost.:confused:
Tweety
18.10.08,06:49
Mame zamestnanca, ktory bude pracovat cca 2- 3 hodiny tyzdenne avsak trva na uzavreti PZ na kratsi pracovny cas (predpokladam, ze dovodom je platenie odvodov). Odmieta uzavriet DoPC. Je mozne uzavriet PC aj na takyto kratky cas? Nedocitala som sa zatial o ziadnom obmedzeni...ale priznam sa, ze je len jeden, ostatni su DoPC, tak hladam inu moznost.:confused:
Môže byť s ním uzatvorený PP podľa § 49 ZP.
Paula
18.10.08,07:15
Ak vám tento človek kvôli svojej požiadavke nevyhovuje (tiež asi z dôvodu odvodov a väčšej administratívy) , ďalšou možnosťou je prijať iného, ktorý s dohodou bude spokojný.
Finky
18.10.08,12:46
A ak som spravne citala hodinova mzda takeho zamestnanca NESMIE klesnut pod minimalnu hodinovu mzdu...?
Finky
19.10.08,19:36
A ak som aj dalsej citala spravne, tak vymeriavaci zaklad pre ZP a SP vypocitam vynasobenim jeho hodinovej mzdy a poctu hodin, ktore odrobil. Neexistuje ziaden minimalny vymeriavaci zaklad v pripade skratene pracovneho uvazku?
Melnick
19.10.08,19:52
Pri kratšom PČ VZ = dosiahnutá mzda / zákon o minimálnej mzde musí byť dodržaný ./
Finky
19.10.08,20:07
Citim sa jak blbec:-(. Zamestnanec odrobi 2 hodiny tyzdenne za minimalnu hodinovu mzdu a ja mam viest vsetku mzdovu agendu.
Ale aspon sa to vsetko na tom ako zaciatocnik naucim, len ma zacina prechadzat optimizmus.:)
Melnick
19.10.08,20:13
mimotemyZa dva - tri mesiace sa nad týmto tvojim príspevkom pousmeješ.:)
Paula
19.10.08,20:17
Citim sa jak blbec:-(. Zamestnanec odrobi 2 hodiny tyzdenne za minimalnu hodinovu mzdu a ja mam viest vsetku mzdovu agendu.
Ale aspon sa to vsetko na tom ako zaciatocnik naucim, len ma zacina prechadzat optimizmus.:)


Ehm, lepšie by bolo byť nezamestnaný a s optimizmom?;)
Finky
19.10.08,20:23
mimotemyJa som momentalne poistenec statu - mamina na MD...

Ale dam do poriadku ten pociatocny chaos v dokladoch aj v sebe:D a snad potom vyjde slnko, aby som sa mohla opalovat:cool:.
Lianka
04.02.09,20:43
Prave som zistila, ze asi som nespravne vypocitavala mzdy.

Mali sme zastnanca na 8 hod. tyzdenne (pracovna zmluva). Hruba mzda: 2 600 Sk mesacne.

Poistne zamestnanca aj zamestnavatela do ZP aj SP som pocitala z tejto sumy. Bolo to spravne, alebo som mala pocitat z min. mzdy 8 100 Sk?

Zamestnanec uz u nas nepracuje. Ako to mozem odpravit? Co s tym rozdielom, o ktory by mal nizsiu cistu mzdu?
mzdarka renca
05.02.09,05:24
Robila si to dobre. Minim.mzda je na plny uväzok 40 hod. Pri skratenom uväzku sa kráti aj mzda zamestnanca.
Lianka
05.02.09,07:35
Ach, dakujem velmi pekne, odlahlo mi...