Finky
18.10.08,14:07
Ahojte vsetci Poradaci, ktori otvorite moju temu:-),

Som mzdarka - zaciatocnika, prevzdala som uctovnictvo jedneho o.z. a mam tam taketo situacie, pri ktorych som si neista ako doriesit:confused::confused::confused:.

1. mam dohodarov na DoPC do 30.6.2008 - zatial neodhlasenych zo socialky. Predpokladam, ze cim skor ich treba odhlasit. Ako s odhlaskami? "Antidatovat" ich? Viete mi poradit, aka bude vyska pokuty?

2. nasla som jednu DVP za obdobie - maj-jun, ktora nebola spracovana v mzdach. Tato zamestnankyna je v SP v tomto obdobi (maj-jun) uz prihlasena, pretoze ma uzavretu aj DoPC k 30.6.
a/ Je potrebne ju prihlasit (spatne?) aj za tuto DVP do SP alebo staci ze je prihlasena ako DoPC?
b/ DVP som vyplatila v oktobri v podstate zalohovo. Odvody na DU a SP zaplatime v oktobri. Do mesacneho vykazu SP pojde za oktober (akoby mzdy septembrove? - iba ona (bude vsak asi uz odhlasena??? zo SP), ostatni dohodari za september nie su) a kvartalneho vykazu na DU az za posledny stvrtrok al. uz teraz, ktory musi byt na DU do 31.10.?

3. dalsia zabudnuta DoPC k 30.6., nezuctovana. Vyplatena koncom septembra, zatial neodvedena ani dan, ani odvody. Odvody na DU a SP zaplatime v oktobri. Do mesacneho vykazu SP pojde za oktober (teda so zabudnutou DVP zo septembra) a kvartalneho vykazu na DU za III.stvrtrok?

4. Sme oz., mame 10 dohodarov a 1 zamestnanca na kratsi PP. Je potrebne mat mzdovy software? Ktory by ste mi doporucovali? Samozrejme, zatial nie sme prihlaseni v SP na EZU.

Prosim, poradte mi!!! Vdaka za kazdu radu a nazor uz vopred, kde mam vlastne zacat, lebo zatial som iba :eek::-) a chcem byt :cool::-)
Melnick
18.10.08,14:40
Ahojte vsetci Poradaci, ktori otvorite moju temu:-),

Som mzdarka - zaciatocnika, prevzdala som uctovnictvo jedneho o.z. a mam tam taketo situacie, pri ktorych som si neista ako doriesit:confused::confused::confused:.

1. mam dohodarov na DoPC do 30.6.2008 - zatial neodhlasenych zo socialky. Predpokladam, ze cim skor ich treba odhlasit. Ako s odhlaskami? "Antidatovat" ich? Viete mi poradit, aka bude vyska pokuty?Odhlás k dátumu, kedy vypíšeš RLFO - pokuta by nemala byť.
2. nasla som jednu DVP za obdobie - maj-jun, ktora nebola spracovana v mzdach. Tato zamestnankyna je v SP v tomto obdobi (maj-jun) uz prihlasena, pretoze ma uzavretu aj DoPC k 30.6. Mala byť spracovaná nulová mzda , ak bola prihlásená a neodpracovala v tom mesiaci ani hodinu. Urob opravný výkaz - nič Ti neovplyvní iba v prílohe bude táto "dohodárka" zahrnutá. Mne program vyžaduje každého dohodára mať v evidencii .Čiže pri DoVP mi ju vo výkaze dá s VZ ktorý mala z tejto dohody a pri DoPČ mi ju vo výkaze vedie s nulovými hodnotami.
a/ Je potrebne ju prihlasit (spatne?) aj za tuto DVP do SP alebo staci ze je prihlasena ako DoPC?
b/ DVP som vyplatila v oktobri v podstate zalohovo. Odvody na DU a SP zaplatime v oktobri. Do mesacneho vykazu SP pojde za oktober (akoby mzdy septembrove? - iba ona (bude vsak asi uz odhlasena??? zo SP), ostatni dohodari za september nie su) a kvartalneho vykazu na DU az za posledny stvrtrok al. uz teraz, ktory musi byt na DU do 31.10.?Toto upresni.

3. dalsia zabudnuta DoPC k 30.6., nezuctovana. Vyplatena koncom septembra, zatial neodvedena ani dan, ani odvody. Odvody na DU a SP zaplatime v oktobri. Do mesacneho vykazu SP pojde za oktober (teda so zabudnutou DVP zo septembra) a kvartalneho vykazu na DU za III.stvrtrok?

4. Sme oz., mame 10 dohodarov a 1 zamestnanca na kratsi PP. Je potrebne mat mzdovy software? Ktory by ste mi doporucovali? Samozrejme, zatial nie sme prihlaseni v SP na EZU.Môžeš-nemusíš mať soft na mzdy- ťažko radiť ktorý????

Prosim, poradte mi!!! Vdaka za kazdu radu a nazor uz vopred, kde mam vlastne zacat, lebo zatial som iba :eek::-) a chcem byt :cool::-)

.............................:)
Finky
19.10.08,16:48
1. mam dohodarov na DoPC do 30.6.2008 - zatial neodhlasenych zo socialky. Predpokladam, ze cim skor ich treba odhlasit. Ako s odhlaskami? "Antidatovat" ich? Viete mi poradit, aka bude vyska pokuty?Odhlás k dátumu, kedy vypíšeš RLFO - pokuta by nemala byť.
Melnick, znamena to, ze ich mam odhlasit napr. k 20.10.2008. Ak mi vsak pride kontrola, DoPC mam len do 30.6.????
2. nasla som jednu DVP za obdobie - maj-jun, ktora nebola spracovana v mzdach. Tato zamestnankyna je v SP v tomto obdobi (maj-jun) uz prihlasena, pretoze ma uzavretu aj DoPC k 30.6. Mala byť spracovaná nulová mzda , ak bola prihlásená a neodpracovala v tom mesiaci ani hodinu. Urob opravný výkaz - nič Ti neovplyvní iba v prílohe bude táto "dohodárka" zahrnutá. Mne program vyžaduje každého dohodára mať v evidencii .Čiže pri DoVP mi ju vo výkaze dá s VZ ktorý mala z tejto dohody a pri DoPČ mi ju vo výkaze vedie s nulovými hodnotami.
Tu mam pocit, ze som nebola jednoznacka. Tato zamestnankyna ma aj DOPC uzavretu do 30.6. aj DVP od 1.5. do 15.6. Cize mala mzdu za toto obdobie aj ako DoPC aj ako DVP. Na tu DVP sa vsak zabudlo...Tu som jej vyplatila teraz v oktobri.
a/ Je potrebne ju prihlasit (spatne?) aj za tuto DVP do SP alebo staci ze je prihlasena ako DoPC?
??? Musim poslat aj prihlasku a odhlasku ako DVP alebo staci, ze je prihlasena ako DoPC???
b/ DVP som vyplatila v oktobri v podstate zalohovo. Odvody na DU a SP zaplatime v oktobri. Do mesacneho vykazu SP pojde za oktober (akoby mzdy septembrove? - iba ona (bude vsak asi uz odhlasena??? zo SP), ostatni dohodari za september nie su) a kvartalneho vykazu na DU az za posledny stvrtrok al. uz teraz, ktory musi byt na DU do 31.10.?Toto upresni.
Tuto DVP za maj 2008 som vyplatila pred cca tyzdnom. Odvody chceme zaplatit tento tyzden...ale v tom mam dilemu, co s prihlaskou? Co s mesacnym vykazom do SP - ma ist do septembroveho, oktobroveho alebo opravneho majoveho??? Detto s DU...
Asi pisem velmi komplikovane:mee:

3. dalsia zabudnuta DoPC k 30.6., nezuctovana. Vyplatena koncom septembra, zatial neodvedena ani dan, ani odvody. Odvody na DU a SP zaplatime v oktobri. Do mesacneho vykazu SP pojde za oktober (teda so zabudnutou DVP zo septembra) a kvartalneho vykazu na DU za III.stvrtrok?
Toto je v podstate obdoba tej DVP. Ale toto je DoPC, ktoru zabudli spracovat. Az ich zamestnankyna v septembri nahanala, tak jej ju zaplatili...co s mesacnym vykazom do SP a s kvartalny vykazom na DU???


VELKA VDAKA!!! Mne je to komplikovane, uz len ked to citam:-)))):eek:
Melnick
19.10.08,18:24
Finky, práve mi nezobrazilo siahodlhý príspevok, ktorý som písala a ja som si ho neskopírovala, takže pokúsim sa odznova.:o:o

Dohodár pracujúci u vás do 30. 6. 2008 mal splniť určitú úlohu. Dúfam, že to nebola opakujúca sa činnosť.

Riešenie : Urob s ním písomný dodatok na predĺženie termínu vykonania tejto práce. Za mesiace nečinnosti urob nulové mzdy a výkazy. Teraz spracuj mzdu za september a splň si všetky povinnosti : voči SP - odhlášku a výkazy , voči DÚ Q prehľad....
Finky
19.10.08,18:28
Majka, nie, nebola to opakujuca sa cinnost, ale tato DVP bude dokonca preplacana z grantu, takze mam problem spravit predlzenie terminu vykonania prace - islo o zorganizovania jedneho podujatia, ktore sa konalo v maji...

Akurat teraz neviem, ci ty o tych DoPC alebo tej DVP?