Timo001
18.10.08,14:41
Pravidelne platím každý mesiac vyživne,napriek tomu sud vydal na mna exekuciu.Je to normalne?
Stalo sa mi,že som zaplatil o pár dní neskor,ale ZAPLATIL.Bude exekutor veci aj pršetrovat?
Dakujem za informacie.
Timo001
18.10.08,13:04
Mám ešte jednu otazočku.Na zaklade čoho može sud vydat exekuciu?
Chobot
18.10.08,17:32
Pravidelne platím každý mesiac vyživne,napriek tomu sud vydal na mna exekuciu.Je to normalne?
Stalo sa mi,že som zaplatil o pár dní neskor,ale ZAPLATIL.Bude exekutor veci aj pršetrovat?
Dakujem za informacie.

Máš dôkaz o tom, že to výživné platíš?
iriska
18.10.08,18:31
Proti upovedomeniu o začatí exekúcie treba podať námietku (v lehote) - upozorňujem, že sa netreba spoliehať, že keď platím, tak mi exekútor môže tak veľké kulové - a predložiť k nej všetky doklady o úhrade.
Takéto návrhy na exekúciu väčšinou ženy podávajú z pomsty mužom, bohužiaľ. Aj keď vždy zastávam názor žien, v týchto prípadoch robím výnimku :) .
Timo001
19.10.08,02:40
Ano,peniaze posielam cez poštu šekom...
Timo001
19.10.08,02:46
Co sa stane s exekučnými trovami,ked sa zistí že "to" mám všetko v poriadku.Budem ich musiet aj tak zaplatit ja?
Iba pre info vymahana suma je cca 8000 Sk a trovy su cez 19 000 Sk Nieje to vela???
Dik za odpoved...
iriska
19.10.08,13:26
No, to som zabudla - v námietke treba žiadať zastavenie exekúcie a náhradou trov exekúcie zaviazať oprávneného, keďže jeho zavinením sa exekúcia viedla.
Tie trovy sú predbežné, preto sa vyčísľujú čo najvyššie, aby potom exekútor dodatočne nemusel vyhotovovať kvantá papierov.
willma
19.10.08,17:06
pokiaľ príde výživné v danom mesiaci, tak žiaden súd exekúciu nepovolí, pokiaľ viem tak podmienkou na exekúciu je neplatenie výživného a nie zaplatenie na konci mesiaca. Alebo sa ti chce ex mstiť a exekútor a ani súd si nedali tú námahu, aby ti dali vôbec nejakú možnosť obrany.
riccado
19.10.08,17:39
Co sa stane s exekučnými trovami,ked sa zistí že "to" mám všetko v poriadku.Budem ich musiet aj tak zaplatit ja?
Iba pre info vymahana suma je cca 8000 Sk a trovy su cez 19 000 Sk Nieje to vela???
Dik za odpoved...

ozaj a exekucia je vedena len na to zameskane vyzivne, alebo aj na bezne?
Timo001
19.10.08,18:43
Iriska,velmi pekne dakujem za info,ale ešte niečo ma zaujima?
Ako mam postupovat,ked sa nedvolam a zaplatím všetko čo žiada?Po akom čase od vyrovnania,mi spraví exekutor vyučtovanie?Co robit dalej po vyrovnaní?
Aby si bola v obraze...Uvedomenie mi prišlo 15.9.,takže nemal "so mnou" vela práce.Podla veci,čo som našiel na nete som si vypočítal jeho odmenu(6% z vymahanej sumy) V mojom prípade to výchadza 860 Sk,ale minimum je 1000 sk.Možem si ostatne vypočitat matemeticky(priamou umerov) podla predbežných trov a predpokladaneho 3-ročneho vymahania?
Timo001
19.10.08,18:45
Iba na zameškane....
riccado
19.10.08,18:51
Iriska,velmi pekne dakujem za info,ale ešte niečo ma zaujima?
Ako mam postupovat,ked sa nedvolam a zaplatím všetko čo žiada?Po akom čase od vyrovnania,mi spraví exekutor vyučtovanie?Co robit dalej po vyrovnaní?
Aby si bola v obraze...Uvedomenie mi prišlo 15.9.,takže nemal "so mnou" vela práce.Podla veci,čo som našiel na nete som si vypočítal jeho odmenu(6% z vymahanej sumy) V mojom prípade to výchadza 860 Sk,ale minimum je 1000 sk.Možem si ostatne vypočitat matemeticky(priamou umerov) podla predbežných trov a predpokladaneho 3-ročneho vymahania?

nehladal si dokladne, lebo 6% su vacsinou sudne poplatky, odmena exekutora je 20% (ak je platcom DPH, tak + 19% DPH)...
k veci, mal si 14 dni na podanie namietok, o com si bol pouceny na upovedomeni o zacati exekucie. namietky si nepodal....
a mimochodom, ked je tam odmena z 3 rocneho plnenia, tak sa jedna aj o bezne vyzivne = do buducnosti. no nechcel by som byt na tvojom mieste
Timo001
20.10.08,06:41
A tými 6% som sa pomílil,aj ja som našiel tých 20% Som ešte v lehote 14 dní,ked možeme vzniest námietky.Aj by som ich podala,len som zistil,že mi chýba jeden ustrižok z pošty.Teraz neviem či som ho stratil,alebo skutočne nezaplatil ;o(
Tých 6% je poplatok podanie námietok.Ked som si to vypočital,vychadza mi približná suma ako tá vymáhana suma.Už kašlem na tie prachy čo si žiadala ex,teraz mi ide o tie trovy...
Chcem sa z toho čo najrýchlejšie dostat.
Timo001
20.10.08,06:45
....už som zo všetkeho zmagorený... "by som ich podaL"
iriska
20.10.08,06:58
Timo, nemôžeš byť v 14dňovej lehote, keď si upovedomenie prevzal v septembri. Akosi mi to ani pri najlepšej vôli nevychádza. Ak si sa pomýlil, tak prosím ťa, najskôr rozmýšľaj a potom píš, lebo sám vidíš aké je to tu neucelené a roztrhané. Ak by si zaplatil celú pohľadávku aj s trovami v lehote na podanie námietok, odmena exekútora je vtedy len 10% z vymáhanej sumy.Ak zaplatíš neskôr, odmena exekútora je 20% z vymáhanej sumy + náhrada hotových výdavkov, ktoré vynaložil na vedenie exekúcie + prípadne DPH 19% z tejto sumy. Čiže potom ho požiadaj o vyúčtovanie (alebo možno bude ochotný sa dohodnúť aj pri tvojej návšteve úradu), tipujem, že jeho odmena bude cca 5.000,-Sk, ale neručím za to. Potom môžeš u neho podať návrh na zastavenie exekúcie (o ktorom bude rozhodovať súd), ku ktorému musíš priložiť buď trvalý príkaz na úhradu výživného z účtu alebo dohodu o zrážkach zo mzdy u zamestnávateľa - týmto preukážeš, že budeš riadne platiť bežné výživné do budúcna. Nie, nestačia poukážky.
Ak nie si si istý, že si to výživné zaplatil, tak námietky nepodávaj a zvoľ horeuvedený postup.
Timo001
21.10.08,04:42
Opravujem sa prišlo mi to 15.10