pánkoj
18.10.08,20:26
Zdravím všetkých, ktorí by mi mohli poradiť.Ide o pracovný úraz v nasledovnom prípade?- pri vynášaní po schodoch som zachytával padajúci umývačku (vyše 100 kg) z rú druhého kolegu, vtedy som pocítil bolesť v oblasti krížov. Bol som operovaný na platničky (t.č. už 2. operácia)
willma
19.10.08,17:34
ako čo si zamestnaný? Mal si to nariadené? veľmi málo informácií
pánkoj
19.10.08,17:52
Konkretizujem:V novembri bude už rok, čo som na PN. Absolvoval som 1 operáciu platničiek, stav nie je dobrý, o 2 týždne ma čaká ďalšia.Príhoda sa stala u môjho predch. zamestnávateľa, kde som pracoval ako skladník, príležitostne som vypomáhal na montážach zariadení (veľkokuch. zariadenia). "Prac. úraz" (zamestnávateľ neuznal) sa stal pri výkone prac. povinností.
willma
20.10.08,05:20
bol spísaný záznam o úraze?
alencek
20.10.08,10:20
bol spísaný záznam o úraze?

Žiaľ, nebol. Riaditeľ nechcel ani počuť, že by mohlo ísť o pracovný úraz. Chcel sa inak dohodnúť, ale nakoniec z toho nič nebolo. Vraj je to opotrebenie chrbtice.
willma
20.10.08,10:53
v takom prípade sa s tým najskôr nedá robiť nič.
erzet
20.10.08,11:06
Skús ešte cez Inšpektorát práce.
Je to zaznamenané, kdesi vo firme, že sa Ti to stalo v práci (v lekárničke, v knihe neregistrovaných-evidovaných úrazov)?
Máš svedkov, že sa ti to stalo vo firme? Dôveryhodných, takých čo sú ochotný svedčiť?
pánkoj
20.10.08,11:25
Skús ešte cez Inšpektorát práce.
Je to zaznamenané, kdesi vo firme, že sa Ti to stalo v práci (v lekárničke, v knihe neregistrovaných-evidovaných úrazov)?
Máš svedkov, že sa ti to stalo vo firme? Dôveryhodných, takých čo sú ochotný svedčiť?

Ďakujem za vyjadrenie, chcem pracovať na tom aj v tomto smere. Svedkovia existujú, spísané to však nie je nikde. Viem, že som vtedy spravil chybu.prajem všetko naj...