kabul
18.10.08,22:57
Dobry den,
Prerabam sklad na dom, potrebujem vybudovat vodu a odpadove rury do domu. Viete mi povedať ako hlboko musia byt rury polozene pod urovnou povrchu aby som v zime nemal problemy s mrznutim?
Este jedna otazka:
Na to aby som v rekonštrukcii mohol pokračovať aj zime vo vnútri budovy, potrebujem vybetonovať podlahu. Aby som mohol vybudovat priečky a otvor v žel-bet strope pre podkrovie atd.
No Kanalizačnu a vodovodnu pripojku este nemam vybudovanu a zrejme sa bude realizovať az nabuduci rok....
Myslite že je to v poriadku ak vyvediem vodu a odpad prv z domu do exterieru, a podlahu vybetonujem...aby som mohol v rekonstrukcii pokracovat?

Vdaka za každy vecny názor.
220870
18.10.08,21:39
Nemal by byť problém. len to chce trochu organizácie.
kabul
19.10.08,09:05
Viete povedat kde by mohol nastat problem? A ako hlboko treba kopať pre osadenie potrubia?
Dakujem
kabul
20.10.08,07:57
fakt nikto nevie do ako hlboko nad urovnou terenu treba položiť vodu a odpad ?
chlap
20.10.08,08:16
fakt nikto nevie do ako hlboko nad urovnou terenu treba položiť vodu a odpad ?

Nemrznúca hĺbka je 60-90 cm pod úrovňou terénu .... záleží od podkladu a lokality (na Orave by som dal 90 cm, na Žitnom ostrove 70 cm).
Wlady
24.09.10,09:39
Snazil som sa najst co napodobnejsiu temu aby som sa mohol spytat. Mam urobeny rozvod vody a opadu a potrebujem zahadzat vsetko vysekane. Nikde su diery dost velke. S cim sa to da urobit najlespie? Murovacou maltou alebo jadrovou omietkou?
Dakujem.
220870
24.09.10,09:43
Jednoznačne.Jadrovou omietkou.
radek666
24.09.10,10:16
Jednoznačne.Jadrovou omietkou.

aký je rozdiel vmedzi nimi vo funkčnosti zahádzania vysekaných drážok???
220870
24.09.10,15:40
Jadrová omietka obsahuje viac vápna(lepivá zložka) ak by ste to chceli zahádzať murovacou maltou tak vám bude padať na zem,dá sa to urobiť aj s ňou ale je to komplikovanejšie,zbytočne sa narobíte.Inak.Ak máte zbytočnú murovaciu maltu tak do nej stačí pridať trochu vápna a bude ok.
Kvaka
24.09.10,15:44
Snazil som sa najst co napodobnejsiu temu aby som sa mohol spytat. Mam urobeny rozvod vody a opadu a potrebujem zahadzat vsetko vysekane. Nikde su diery dost velke. S cim sa to da urobit najlespie? Murovacou maltou alebo jadrovou omietkou?
Dakujem.
Nezabudni urobiť na vodu tlakovú skúšku, ešte predtým, ako potrubie zakryješ.
lapejko
24.09.10,19:20
Snazil som sa najst co napodobnejsiu temu aby som sa mohol spytat. Mam urobeny rozvod vody a opadu a potrebujem zahadzat vsetko vysekane. Nikde su diery dost velke. S cim sa to da urobit najlespie? Murovacou maltou alebo jadrovou omietkou?
Dakujem.
Všetky nezaizolované miesta na potrubiach vody a odpadu každopádne openiť purpenou kvôli tepelnej izolácii a hlavne dilatácii!
Wlady
27.09.10,11:17
Prave vodar dokoncil vodu. Chcem sa spytat, ci je v poriadku, ze velka cast rozvodov je tahana po zemi mimo stien. Viem si predstavit hladat poruchu v stene, ale pod podhlavkou a betonom... Mozem byt kludny?
TomasHC
27.09.10,12:02
Prave vodar dokoncil vodu. Chcem sa spytat, ci je v poriadku, ze velka cast rozvodov je tahana po zemi mimo stien. Viem si predstavit hladat poruchu v stene, ale pod podhlavkou a betonom... Mozem byt kludny?

Podla mna ano. Ak to je urobene zodpovedne a odskusane pred ulozenim izolacie a poterov...
Wlady
27.09.10,12:07
Podla mna ano. Ak to je urobene zodpovedne a odskusane pred ulozenim izolacie a poterov...

Je to od piatku natlakovane a stale drzi....
220870
27.09.10,16:01
Nič nieje večné , len Lenin.