Janna
13.05.05,07:44
Prosím o radu,
v piatok sme natankovali PHM, šli do Bratislavy a v Bratislave nám ukradli auto(:
Čo s DPH? Môžem si uplatniť celý odpočet z PHM, alebo len nejakú pomernú časť?

Auto bolo na leasing, ktorý skončil minulý rok, tak dúfam, že mi z toho nič nevyplýva čo sa týka účtovníctva ? ... len požiadam DU na vrátenie pomernej časti z cestnej dane a poistovňu o zákonnú poistku.

Ďakujem
renča1
13.05.05,05:51
Ja osobne si myslím, že DPH si uplatníš v plnej výške, pretože ty nemôžeš za to že ti ukradli auto a ani si nepredpokladala, že ti ho ukradnú.
Ahojček
evina
13.05.05,06:15
§53 zákona o DPH-
(5) V prípade krádeže tovaru, pri ktorom platiteľ odpočítal daň, je platiteľ povinný odviesť daň vo výške odpočítanej dane; ak je tovar predmetom odpisovania podľa osobitného predpisu, zníži platiteľ odvod dane o pomernú časť dane zodpovedajúcu odpisom. Ak bol odcudzený tovar, ktorý bol predmetom nájmu, odvedie platiteľ daň zníženú o daň, ktorú z tohto tovaru už odviedol, najviac však do výšky odpočítanej dane. Platiteľ daň odvedie za to zdaňovacie obdobie, v ktorom zistil krádež tovaru.

Na základe tohto § sa domnievam, že si môžeš odpočítať pomernú časť spotrebovaných PHM podľa nabehaných km
do času krádeže.
schreiterka
13.05.05,09:39
urcite si nesmies uplatnit dph, je to kravina lebo ty za to nemozes ze vam ho ukradli, ale celu dph si nemozes uplatnit, postupovala by som podla prispevku predo mnou, kde je citacia zo zakona.
tonkat
02.12.05,09:28
Ukradli nám 300 l nafty. Mám vyjadrenie z polície, na základe ktorého som účtovala 548/335, 343 - výstup, nakoľko pri nákupe tejto nafty som účtovala 335/321, 343. Keď nám zaplatí poisťovňa, budem účtovať 378/648 a 221/378. Je to správne?
Tweety
02.12.05,09:33
Ukradli nám 300 l nafty. Mám vyjadrenie z polície, na základe ktorého som účtovala 548/335, 343 - výstup, nakoľko pri nákupe tejto nafty som účtovala 335/321, 343. Keď nám zaplatí poisťovňa, budem účtovať 378/648 a 221/378. Je to správne?
Predpis odvodu dane z krádeže: 548/343
Predpis od poisťovne máš správne.:o
tonkat
02.12.05,09:44
Predpis odvodu dane z krádeže: 548/343
Predpis od poisťovne máš správne.:o
Ale aj ten základ dane potrebujem niekde zaúčtovať, lebo mi ostáva ako predpis voči pracovníkovi na 335. Nemôže to ísť celé na 548?
Tweety
02.12.05,09:47
Ale aj ten základ dane potrebujem niekde zaúčtovať, lebo mi ostáva ako predpis voči pracovníkovi na 335. Nemôže to ísť celé na 548?
Tak potom základ tiež na 548 a potom ho vystornuješ a ostane Ti len 548/343, to, čo skutočne musíš odviesť.;)
tonkat
02.12.05,11:55
Tak potom základ tiež na 548 a potom ho vystornuješ a ostane Ti len 548/343, to, čo skutočne musíš odviesť.;)
Majka, prosím ťa, oproti čomu ho vystornujem, veď náklad to pre mňa bol a budem mať aj výnos z poisťovne. Pracovníka musím odťažiť na 335, lebo naftu nemá a pre mna je to náklad aj vrátane DPH, lebo tú odvediem. Keby ju bol prejazdil, tak je to 501 a k tomu mám výnos z fakturácie. Ale keď mu ju ukradnú tak mám mať len výnos z poisťovne? To sa mi zdá čudné. Asi mi to dnes nepáli.
Tweety
02.12.05,12:20
Majka, prosím ťa, oproti čomu ho vystornujem, veď náklad to pre mňa bol a budem mať aj výnos z poisťovne. Pracovníka musím odťažiť na 335, lebo naftu nemá a pre mna je to náklad aj vrátane DPH, lebo tú odvediem. Keby ju bol prejazdil, tak je to 501 a k tomu mám výnos z fakturácie. Ale keď mu ju ukradnú tak mám mať len výnos z poisťovne? To sa mi zdá čudné. Asi mi to dnes nepáli.
Teraz neviem tú naftu si nemala alebo mala v spotrebe?
Tak potom ak si to nemala, tak to dáš aby si mala náklad a potom urobíš predpis od poisťovne, pretože ak si nemala náklad nemôžeš mať výnos.
tonkat
02.12.05,12:23
Teraz neviem tú naftu si nemala alebo mala v spotrebe?
Tak potom ak si to nemala, tak to dáš aby si mala náklad a potom urobíš predpis od poisťovne, pretože ak si nemala náklad nemôžeš mať výnos.
Nemala som ju v spotrebe, len na 335 - veď ukradnutú nemohol spotrebovať.
Tweety
02.12.05,12:30
Nemala som ju v spotrebe, len na 335 - veď ukradnutú nemohol spotrebovať.Ale píšeš., že si mala náklad, tak preto.
tonkat
02.12.05,12:47
Ale píšeš., že si mala náklad, tak preto.
Možno som sa zle vyjadrila, bol to môj výdavok tá nafta. Keby ju prejazdil, mám náklad, keď mu ju ukradli, tak nemám? Ešte raz moje účtovanie :
nákup nafty: 335,343/321 - uplatnila som si DPH
krádež: 548/335,343 - odviedla som DPH
predpis od poisť.: 378/648
Prečo mám odmínusovať 548, nerozumiem. To asi ten piatok.
Tweety
02.12.05,13:16
Možno som sa zle vyjadrila, bol to môj výdavok tá nafta. Keby ju prejazdil, mám náklad, keď mu ju ukradli, tak nemám? Ešte raz moje účtovanie :
nákup nafty: 335,343/321 - uplatnila som si DPH
krádež: 548/335,343 - odviedla som DPH
predpis od poisť.: 378/648
Prečo mám odmínusovať 548, nerozumiem. To asi ten piatok.
Takto to máš dobre. Asi niečo je vo vzduchu, že sme sa nepochopili, ale hlavný je výsledok a k tomu sme sa dopracovali.
Príjemný zvyšok dňa a ešte krajší víkend.:) ;) :o
tonkat
02.12.05,13:55
Takto to máš dobre. Asi niečo je vo vzduchu, že sme sa nepochopili, ale hlavný je výsledok a k tomu sme sa dopracovali.
Príjemný zvyšok dňa a ešte krajší víkend.:) ;) :o
Ďakujem za spoluprácu a prajem tiež pekný víkend.
Tweety
02.12.05,13:57
Ďakujem za spoluprácu a prajem tiež pekný víkend.
AJ Tebe krásny oddychový čas, aj keď o tom oddychu by sa dalo polemizovať. ;) :o
sta
08.11.07,06:37
AJ Tebe krásny oddychový čas, aj keď o tom oddychu by sa dalo polemizovať. ;) :o

Ahojte, riešim podobný problém.

Včera nám z firemného auta ukradli naftu, šofér to zistil ráno, ale po dohode so šéfom nevolal policajtov. Dôvod bol, že by sme nestihli dodávku tovaru a nedalo sa to inak spraviť. A ja mám teraz problém ako to celé zaúčtovať :confused::mee:
Vladimír Ozimý
08.11.07,06:47
HM pokiaľ nie je nikde dôkaz o krádeži, ja osobne by som uznal všetko do nákladov a do knihy jázd by som spravil nejakú jazdu na túto krádež...to je sranda čo všetko zmizne... :)...inak pokiaľ budete mať nejaký int. predpis v rámci firmy o krádeži tak potom jednoznačne odviesť daň na výstupe z množstva ukradnutej nafty...