jankooo33
19.10.08,11:09
može stavebny urad urcit termin ukoncenia stavby ja si myslim ze nie ale mam stavebne povolenie a bolo mi na stavebnom urade povedane ze tato lehota sa dava na dva roky a po dvoch rokoch sa predlzuje samozrejme pravdepodobne za poplatok dakujem za odpobed:eek:
tina7777
19.10.08,09:24
Na stavebnom povolení musíš mať dobu ukončenia stavby uvedenú/je to jeho súčasť/. Neviem, či sú zákony na Slovensku rozdielne, ale my máme určite na tri roky, ale o predĺžení neviem.
eva29
20.10.08,07:04
Stavebné povolenie sa vydáva zvyčajne na dva roky a dá sa predĺžiť.

§ 69

(1) Stavebné povolenie a rozhodnutie o predĺžení jeho platnosti sa oznámi rovnakým spôsobom ako začatie stavebného konania a upovedomenie o ústnom pojednávaní; tieto rozhodnutia týkajúce sa jednoduchých a drobných stavieb sa oznámia aj orgánom štátnej správy, ktoré si vyhradili posúdenie dokumentácie.
Zoltán Kovács
20.10.08,10:04
može stavebny urad urcit termin ukoncenia stavby ja si myslim ze nie ale mam stavebne povolenie a bolo mi na stavebnom urade povedane ze tato lehota sa dava na dva roky a po dvoch rokoch sa predlzuje samozrejme pravdepodobne za poplatok dakujem za odpobed:eek:

Dvojročná lehota na stavebnom povolení sa má chápať tak, že odo dňa právoplatnosti povolenia musíš do 2 rokoch začať stavať. Inak stráca platnosť.
Milan.Žiška
20.10.08,10:24
Prosim vás, ako je to s ohláškou - tá má tiež podmienku dvoch rokov, alebo je tam legislatíva iná? NAviacerých miestach som sa dozvedeľ viac rozdienych informácií. Ďakujem.
wagner
20.10.08,18:23
Pozri § 57 stavebného zákona - neviem či Ti to pomôže

(2) Stavebník môže uskutočniť stavby, stavebné úpravy a udržiavacie práce ohlásené podľa odseku 1 len na základe písomného oznámenia stavebného úradu, že proti ich uskutočneniu nemá námietky. K písomnému oznámeniu stavebný úrad pripojí overený jednoduchý situačný výkres a ak ide o jednoduchú stavbu podľa § 55 ods. 2 písm. a), k písomnému oznámeniu pripojí overenú projektovú dokumentáciu. Stavebník môže začať uskutočňovať ohlásenú stavbu, stavebnú úpravu alebo udržiavacie práce do dvoch rokov odo dňa jeho doručenia stavebníkovi, pokiaľ stavebný úrad neurčí inak.
jankooo33
20.10.08,19:17
ano chapem mam stavebne povolenie zacal som stavebne prace ale ja ako investor nemozem si urcit kedy ja predpokladam ukoncenie stavby priklad 2010...:confused:
kabul
21.10.08,17:16
Mam čerstvo vydane stav. povolenie a je tam uvedene že povolenie platí po dobu 36 mesiacov teda platnosť je 3roky. A či dá predlžiť...Najlepsie je zdvihnut telefon a zavolat uradnikovy ktorý ma tvoju mestsku čast na starosti a ten ti odpovie.

Ak sa ti stane že ti vyprší platnosť. Stačí si projekt. dokumentáciu aktualizovať (nové pačiatky a dátum od projektanta a spol...také niečo ti urobia zadarmo alebo za par korún)
Zita5
21.10.08,17:20
Mam čerstvo vydane stav. povolenie a je tam uvedene že povolenie platí po dobu 36 mesiacov teda platnosť je 3roky. A či dá predlžiť...Najlepsie je zdvihnut telefon a zavolat uradnikovy ktorý ma tvoju mestsku čast na starosti a ten ti odpovie.

Ak sa ti stane že ti vyprší platnosť. Stačí si projekt. dokumentáciu aktualizovať (nové pačiatky a dátum od projektanta a spol...také niečo ti urobia zadarmo alebo za par korún)

Súhlasím a pridám aj ja svoju skúsenosť z mája tohto roku , aj my máme stavebné povolenie taktiež platné na dobu 36 mesiacov t.j. 3 roky . Pritom sme ani nežiadali o predĺženie , jednoducho dali 3 roky a hotovo .
eva29
04.11.08,09:41
Súhlasím so Smithom - stavebné povolenie vydané na dva alebo tri roky znamená že do dvoch (alebo troch ) rokov MUSÍTE začať stavať - to znamená aspoň začať s výkopovými prácami na základy. Doba do ktorej postavíte už stavebným úradom NIE JE limitovaná
Zypsik
04.11.08,10:30
My v stavebnom povoleni mame aj termin na ukoncenie (a mame aj termin na zacatie). Termin ukoncenia sme normalne predlzili na stavbnom urade (pre nas obecny urad) za 3 minuty vypisanim dvojriadkovej ziadosti.