zmurka
19.10.08,12:09
Dobrý deň,

nevie mi prosím niekto poradiť firmu, ktorá vybavuje stavebné povolenia v okoli banskej bystrice.
Kamoske vybavovala firma povolenie v bratislave za 12 tis. a bola velmi spokojna. Lenze vsetky firmy to robia len v blave.
Nepozna niekto firmu v BB?

Diky

janka
kabul
19.10.08,12:16
Neviem načo ti taku firmu.....Ja som teraz vybavoval a vsetko islo hladko. Dodáš im hlavne projekt, energ. posudok, poziarne stanovisko, mena a adresy susedov atdˇ a je to v suchu. Stav. povolenie nieje az taky strasiak ako to vyzera....
zmurka
19.10.08,16:50
No podla toho co som citala je potrebne dodat aj vyjadrenie od vsetkych sieti - vodarov, plynarov, kanalizacii, zivotneho prostredia, ... - a vsade je doba vyjadrenia 30 dni.
Len na blbe povolenie na buracie prace potrebujeme tolko vyjadreni, ktore este nemame a tak si neviem predstavit, ako to pojde so stavebnym.
A za kolko sa ti to podarilo vybavit?
deli.
20.10.08,05:07
;) zmurka,
stavebne povolenie vybavi kazdy schopny autorizovany inzinier alebo architekt v BB, ktory v tomto odbore aj pracuje. Ich zoznam najdes na http://www.sksi.sk/buxus/generate_page.php?page_id=274 zadas si mesti a mas to- oslov viacerych. Daj si pozor na spolahlivost, nie len na cenu... architekti: www.archinet.sk (http://www.archinet.sk) - tiez sa da vyhladat podla mesta.
Vela zdaru!:)
zmurka
20.10.08,10:09
Deli, dakujem. Len v bratislave napriklad existuju firmy, ktore sa zaoberaju len tym, nicim inym. A tak v tom vedia chodit a vybavit to pomerne rychlo.
Nevies mi niekoho konkretneho odporucit s kym mas ty, alebo tvoji znami skusenosti?

Diky

janka
Gabi03
20.10.08,10:13
No podla toho co som citala je potrebne dodat aj vyjadrenie od vsetkych sieti - vodarov, plynarov, kanalizacii, zivotneho prostredia, ... - a vsade je doba vyjadrenia 30 dni.
Len na blbe povolenie na buracie prace potrebujeme tolko vyjadreni, ktore este nemame a tak si neviem predstavit, ako to pojde so stavebnym.
A za kolko sa ti to podarilo vybavit?

Keď ja som vybavovala povolenia a súhlasi k stavebnému povoleniu, okrem krajského pamiatkového úradu som vybavila všetko na počkanie. Ten pamiatkový úrad - som nechala iba kópiu a zavolali mi do dvoch týždňov, že to už mám hotové a buď si prídem pre to, alebo mi to pošlú poštou. ;)
Ak máš peniaze namiesto trpezlivosti a naozaj trocha času, tak nech sa páči vybaviť si to dodávateľsky. :rolleyes:
deli.
20.10.08,10:56
Deli, dakujem. Len v bratislave napriklad existuju firmy, ktore sa zaoberaju len tym, nicim inym. A tak v tom vedia chodit a vybavit to pomerne rychlo.
Nevies mi niekoho konkretneho odporucit s kym mas ty, alebo tvoji znami skusenosti?

Diky

janka

JANKA,
ide o to, ze v BA sa tym da pekne uzivit, ak niekto robi iba S povolenia. Ale v inych mestach pochybujem... Ale ako som uz napisala, vela z projektantov ma znamosti aj na stav.urade, kedze tam spracuvaju vela dokumentacii- skus tak...
Ja nie som z okolia BB, takze v tomto nemozem pomoct.