monikahrabcakova
19.10.08,13:40
Dobry den, chcem Vas poprosit o radu, moze si podnikatel, ktory kupil auto N1 odobrat "mriezku" z auta von, ak chce toto auto pouzivat aj na sukromne ucely? V pripade, ze tam ta mriezka je, sa v tom aute neda dokopy nic previezt. Ide mi o to, aky by som mohol mat postih v pripade, ak by ma niekto chcel kontrolovat, alebo , ako by som si to mohol oddovodnit. Dakujem vopred.
Muška
19.10.08,13:04
monikahrabcakova
20.10.08,19:20
dakujem. Ja som len potrebovala vediet, kto je vlastne kompetentny ma kontrolovat, je zrejme, ze to mozu byt policajti, aj DU. Ide mi viac o tych policajtov :-)
Johanka
20.10.08,19:47
Dobry den, chcem Vas poprosit o radu, moze si podnikatel, ktory kupil auto N1 odobrat "mriezku" z auta von, ak chce toto auto pouzivat aj na sukromne ucely? V pripade, ze tam ta mriezka je, sa v tom aute neda dokopy nic previezt. Ide mi o to, aky by som mohol mat postih v pripade, ak by ma niekto chcel kontrolovat, alebo , ako by som si to mohol oddovodnit. Dakujem vopred.
To je nejake smiešne N1, t.j. MV konštruované a vyrobené na prepravu tovaru , keď sa v ňom dokopy nič nedá odviezť ....:).
Hlavne sa treba zamerať na otázku, kto je kompetentný kontrolovať oprávnenosť nároku na odpočet DPH a pozrieť si pri tom aj evidenciu jázd ;).
Jameson
27.11.08,14:17
Johanka, je to smiešne, ale je to fakt. Mne policajt (ktorý ma skasol o tisícku kvôli neupevnenej mriežke - a to som ju mal v aute, iba sklopenú!) povedal, že keď som vedel, že budem voziť náklady, nemal som kupovať nákladné auto. Pre zaujímaovsť, nákladový priestor auta s mrežou mám 700 ccm, bez mreže 2000 ccm (čo je teda dosť veľký rozdiel). Nádherná ukážka logiky našej legislatívy a kompetentných "orgánov"... Takže inak povedané: nemáte mriežku, tak v lepšiom prípade vás to vyjde na 1000ku, v horšiom na 2000 a v najhoršiom prídete o techničák a EČV, keďže na vozidle bol vykonaný neoprávnený technický zásah a teda nie je spôsobilé pre používanie na pozemných komunikáciach...