nordwest
19.10.08,13:44
dobry den.poradi mi dakto,co so skvarou,pod podlahou.?
Prerabam starsi suchy,podpivniceny dom a pod podlahou mam 30 cm sypanej-iba utlacenej skvary,stara je asi 80rokov.
V izbach ju chcem vyhodit a dat iba tepelnu izolaciu a podlahu.
v kuchyni mi radia,cast vyhodit,premiesat s cementom,na nu dat polystyren,poter a dlazbu.

A este moze byt problem studna na vodu v pivnici?

dik.
jaruj
22.10.08,05:27
Skvara je celkom dobra izolacia. Samozrejme ze teraz uz exzistuju aj lepsie izolacie ale treba za ne zaplatit.
Premiesanim skvary z cementom vznikne takzvany skvarobeton ktory je krokovo unosny a ma dobre tepelnoizolacne vlastnosti. Na vyhladeny skvarobeton sa da izolacia proti zemnej vlhkosti amoze sa dat dodatocne tepelena izolacia. Zavisi od toho aky si mal tepelny pocit doteraz ci ta dodatocna izolacia je nutna.

Preco by mala vadit v odvetranej pivnicnej miestnosti studna. Aj ja by som chcel. Ked ma budu obliehat indiani aspon budem mat vodu
dementolog
23.10.08,14:34
studna je dobra vec ak , a teraz to ak . skvara je plna syranou a tie su toxicke pre cloveka pokial viem takze pravdepodobne je tvoja voda kontaminovana kup si lakmusove papieriky a podla ph sa to da urcit priblizne . snad ju nepijes
robin78
23.10.08,14:44
studna v pivnici je podla mna dost velky problem, sam momentalne nieco podobne som zacal riesit, pivnica nema odvetranie, len to co unikne cez otvory do zvysku suterenu, v dosledku toho je vyssia vlhkost v celom dome, tej studne by som sa veru rad zbavil...
nordwest
11.05.09,19:17
dik,studna je riziko,ked je v dome-pozistoval som.
nordwest
12.05.09,10:06
studna je dobra vec ak , a teraz to ak . skvara je plna syranou a tie su toxicke pre cloveka pokial viem takze pravdepodobne je tvoja voda kontaminovana kup si lakmusove papieriky a podla ph sa to da urcit priblizne . snad ju nepijes

80rocna skvara je vraj uz bez rizika.

ked bude este zabetonovana,tak ok,nie?

studna v pivnici-to nebudem riskovat.mam sice maly dvor,ale dakedy pomaly vykopem rucne studnu,co najdalej,od domu.
viliam.durina
30.07.09,16:24
dik,studna je riziko,ked je v dome-pozistoval som.

To by ma teda zaujímalo, prečo je to problém? Veď keď je raz pod domom spodná voda, tam tam je, čerpaná studňa môže jej hladinu len znížiť, nie? To mi aj jeden radil, na zníženie vlhkosti v múroch, urobiť šachtičku a občas ju vyčerpať...