zuzirs
19.10.08,13:58
ahojte,

chcela by som vas poprosit o radu. Pred budovou firmy mame vacsiu betonovu plochu, ktoru by som chcela skulturnit. poratite mi prosim, ci je mozne na beton vysadit travnik, alebo odporucate radsej iny druh rastlin? je to cely den tienena plocha.
dakujem
aviator
19.10.08,12:30
Jasné, že sa da sadiť, podobnou technológiou, ako strešná záhrada. Asi by tam fungoval aj trávnik, ale treba zvážiť veľa faktorov. Ďalšia možnosť je dať tam kvetináče. V každom prípade sa treba zamyslieť nad závlahou. Dajte vedieť ako to dopadlo. Držím palce:)
myrtus
20.10.08,07:55
Ak by mala byť výsadba priamo na betóne, je treba zabezpečiť dostatočnú vrstvu zeminy na to, aby v nej mohli rastliny prežiť. V lete sa betón príliš rozhorúči a rastliny trpia a schnú. Naozaj by tam bolo treba použiť technológiu ako na strešné záhrady. Ak je plocha celý deň v tieni, nad trávnikom by som ani neuvažovala. Skôr Vinca minor, V. major (zimozeleň), Pachysandra...
Ďalšia možnosť - kvetináče, ak budú na ploche počas celého roka, musia byť dostatočne veľké, aby v lete príliš nepresychali a v zime rastliny nevymrzli. Vtedy ich môžete vysadiť aj väčšími drevinami v kombinácii s nízkymi druhmi a trvalkami, príp.letničkami.
zuzirs
10.12.08,15:23
dakujem