baba9999
19.10.08,16:13
ahojte, staviame rodinny dom a potrebovali by sme pôžičku 1milionov Sk aby sme mohli dom dokončiť, chcem sa spýtať akú pôžičku by ste nám odporúčili, niečo seriozne kde človeka neoblafnu, najlepšie s 0% úrokom alebo niečo malo, proste čo sa oplatí, nie je to rizikové.. dakujem za rady
kabul
19.10.08,14:42
hm 0% urok tak to jedine u banky Babka&Dedko alebo Rodina&Znami
Ak u tychto penaznych institucii neobstojis vyhni sa nebankovym uverovym spolocnostiam lebo tie ta skutocne pri najlepsom osklbu....
Zrejme nakoniec ti ostane moznost len klasickeho uveru z banky za urok od 4% vyssie, pričom zrejme fin. kriza ten urok ponesie vyssie
durisovad
19.10.08,14:43
Pozicku s 0 %-tnym urokom mozes dostat jedine od dobrej rodiny, napr. od rodicov. Pokial mi je zname, ziadna institucia takyto urok neposkytne. Ja sama som toho nazoru, ze je lepsie si peniaze zarobit a potom ich investovat. Podla mojho nazoru zobrat si pozidku v dnesnych casoch je cesta pod most. Ale ja som uz stara a moderne financovanie dnesnych dni ma neoslovilo.
baba9999
19.10.08,14:53
a kde by ste nam poradili zobrať si pôžičku.. niečo čo sa naozaj oplatí, potrebujem ten milion, možno by stačilo aj pol miliona.. ale nechceme nejako prepraliť alebo sa nechať ošklbať.. vdaka
kabul
19.10.08,14:54
hm no tak prv si peniaze zarobit a potom kupit dom, byt? Je sice pekne. To je tak pre bohateho ktory si našetrí na to byt za rok.
No nie pre vacsinu. Ved dnes už aj ty čo robia v zahranici pri dnesnych cenach nehnutelnosti si beru uvery.
kabul
19.10.08,14:59
ak nechces preplatit tak plati pravidlo zobrat a splatit uver čim skor tym lepšie. Skus uver od posty davaju ho do 500tis SK, a je to rychle
tu je link http://www.pabk.sk/remark/servlet/remarkS?pageID=1422
baba9999
19.10.08,15:37
vdaka za ty, myslíš že pôžička od poštovej banky je teda najlepšia? popripade iny typ niekto?
durisovad
19.10.08,15:47
hm no tak prv si peniaze zarobit a potom kupit dom, byt? Je sice pekne. To je tak pre bohateho ktory si našetrí na to byt za rok.
No nie pre vacsinu. Ved dnes už aj ty čo robia v zahranici pri dnesnych cenach nehnutelnosti si beru uvery.
My sme si dom kupili, ked sme mali 50 rokov, to znamena, ze sme nan setrili prakticky cely zivot. Je pravda, ze kedysi sa dal druzstevny byt kupit za 30 tisic korun, co dnes je uz utopia. Ale ani platy a moznosti zarobkov neboli take ako su dnes.
duves
19.10.08,15:47
Fakt nechapem, že úrok 0%. Ani zamestnanci bank nemaju uvery za 0 percent.
borbi
19.10.08,16:01
vdaka za ty, myslíš že pôžička od poštovej banky je teda najlepšia? popripade iny typ niekto?
najlepsie bude ak si obehnes vsetky banky v tvojom okoli a nechas si vypracovat ponuky presne pre teba pretoze kazda banka hodnoti kazdeho inac.potom budes v obraze a mozes si vybrat.a hlavne nezabudni ukazat v bankach najlepsiu ponuku ktoru dostanes a tym padom mozno stlacis cenu.co sa tyka dlzky splatnosti ja vzdy hovorim ze som bezec na dlhe trate.pretoze splacat 5000,- na 30rokov nie je az take zatazenie ako splacat (priklad 10000.-na 12rokov).ja zijem dnes a neviem co bude zajtra.
baba9999
19.10.08,16:24
tak my by sme to potom r ýchlo chceli splatiť, teda teraz by sme si potrebovali požičať ten milion či pol miliona ale potom dostaneme peniaze za pozemok(ešte nemame vybavene papiere sa to taha) ale potom ak dostaneme papiere pozemok predáme a splatime uver, naši ho chcu hned potom splatiť nechcu ho na dlhe roky ani nahodou.. tkaže v tomto prípade čo radíte?
borbi
19.10.08,16:33
tak my by sme to potom r ýchlo chceli splatiť, teda teraz by sme si potrebovali požičať ten milion či pol miliona ale potom dostaneme peniaze za pozemok(ešte nemame vybavene papiere sa to taha) ale potom ak dostaneme papiere pozemok predáme a splatime uver, naši ho chcu hned potom splatiť nechcu ho na dlhe roky ani nahodou.. tkaže v tomto prípade čo radíte?
no ved to je este lepsie.potom nezalezi ci to mate na 1 alebo 30 rokov ak to splatite skor tak ci tak.teraz ide skor o to ci chcete do predaja pozemku a nasledneho splatenia uveru platit mesacne 10 000 alebo 5 000.
Viera123
19.10.08,16:49
Prepáč, ale buď nežiješ v reálnom svete, alebo si tu robíš z nás dobrý deň. Nikto ti bezúročne nepožičia, možno ozaj iba príbuzný, alebo dobrý kamarát.
Môžeš aj neviem ako hľadať, takú pôžičku vo svete financií nenájdeš.

Hypotekárny úver je naozaj na niekoľko pár desiatok rokov. Banku nezaujíma, že ho môžeš splatiť za pár mesiacov, úrok ti vyráta "perný". Zväčša preplácaš až 100 %, keď je to "beh na dlhé trate".
Ak ho vieš splatiť do pár mesiacov, či za "pár" rokov, oplatí sa ti skôr jedna z foriem spotrebného úveru, pretože je inak nastavený ako hypotekárny úver, aj keď má oveľa vyššie úroky. Môžeš ho predčasne splatiť za oveľa menšie sankcie, ako hypotekárny úver. Banky to majú veľmi dobre zrátané, aby neprišli o biznis.
A samozrejme sa prikláňam k názorom spolubesedníkov uvedeným vyššie, v žiadnom prípade nebankové subjekty či kadejaké pokútne požičovne.
Keď si preštuduješ poradu poctivejšie, pár rád podobného razenia tu určite nájdeš.
kabul
19.10.08,19:41
akurat teraz som videl reklamu v telke ze nejaka nebankovka ponuka pozicky s "0% " úrokom !!!! vola sa nieco ako slovenska daco
No teda tak zavadzat ludi? Videli ste? Ja len cakam kedy sa to s tymito pozicovnami nejako prevali vo velkom....ze zdieraju ludi.
duves
20.10.08,06:02
Banku nezaujíma, že ho môžeš splatiť za pár mesiacov, úrok ti vyráta "perný". Zväčša preplácaš až 100 %, keď je to "beh na dlhé trate".
Neviem čo je to perný úrok. Aj ked robim priamo s hypotekami, tak taky pojem fakt nepoznam.
(re)financovanie hypotek: sa odvíja od cien peňazí na finančnom trhu. Ak ti banka požiacia za napr. 6,5% na FIX 5 rokov určitý objem peňazí, tak tie peniaze musí banka zohnať na finančnom trhu a musí za to zaplatiť. A všeobecne sa má zato, že banky sú solídne a svoje záväzky plnia. Preto sú (berme náš trh) hypotekárne záložné listy vyhladávané a fondy či poisťovne ich nakupujú (napr.za 4,5%). S tými 2% percentami hrubého kvázi zisku operujú banky a vykrývaju s tým aj straty tých klientov, ktorí aj neplatia. Dá sa odhadnúť, že banky zarábajú na hypotéke cca 1%. Komu z Vás by sa páčilo mať termínovaný vklad za 1% s viazanosťou na 5 rokov?
Ak niekto nechce bývať, nech si nepožiačiava. Cena peňazí sa vyjadruje úrokom, pričom budúca hodnota peňazí ako sa uvádza "Zväčša preplácaš až 100 %" je zavádzajúca, lebo je v tom zobrazená časová hodnota a banka tú sumu "dvojnásobnú" nedostane teraz ale postupne počas 30 rokov.
Stále vravím, ukladajte si toľko, čo by Vám banka vypočítala mesačnú splátku a po 30 rokov si kúpte nehnuteľnost a založte si rodinu.
Už sa to dá pochopiť? Ved formou úveru si človek môže realizovať svoje plány teraz a nie až o 30 rokov, ked sa pomaly bude chystat na dôchodok a mal by sa vytešovať z vnúčat.