w_t_f
19.10.08,18:34
Zdravím :)
Mám takú otázku :
Mám voľné väzy v kolene, zrejme to súvisí s tým že som tam mal natrhnutý postranný väz. Často sa mi stane, že ak idem hrať napr. futbal, tak sa mi niekedy koleno podvrtne, resp. ako keby vyskočilo z normálnej polohy. Nosím aj ochrannú ortézu, no koleno nie je nejak stabilnejšie. Bol som aj u doktora, no nejak s tým nič nevie urobiť. Chcem sa preto opýtať, ako zlepšiť stabilitu kolena, resp. čo pomáha v takýchto situáciach ?
Za odpovede vopred ďakujem :)
pasuliatko
19.10.08,19:32
podla mna operacia, ja mam problem s tým istým väzom len troška ineho charakteru. skús zájsť k inému lekárovy čo ti na to povie. ja nosim ortezu ale len pre to aby som to koleno odlahčila a aby sa mi tolko nezaťažovalo aby ma to nebolelo. skús ineho lekara. :)
w_t_f
20.10.08,11:31
podla mna operacia, ja mam problem s tým istým väzom len troška ineho charakteru. skús zájsť k inému lekárovy čo ti na to povie. ja nosim ortezu ale len pre to aby som to koleno odlahčila a aby sa mi tolko nezaťažovalo aby ma to nebolelo. skús ineho lekara. :)

neviem či by operácia pomohla... tam to nie je nejake isté.... môže sa to, ale aj nemusí zlepšiť... :confused:
legolas
20.10.08,12:22
Zdravím :)
Mám takú otázku :
Mám voľné väzy v kolene, zrejme to súvisí s tým že som tam mal natrhnutý postranný väz. Často sa mi stane, že ak idem hrať napr. futbal, tak sa mi niekedy koleno podvrtne, resp. ako keby vyskočilo z normálnej polohy. Nosím aj ochrannú ortézu, no koleno nie je nejak stabilnejšie. Bol som aj u doktora, no nejak s tým nič nevie urobiť. Chcem sa preto opýtať, ako zlepšiť stabilitu kolena, resp. čo pomáha v takýchto situáciach ?
Za odpovede vopred ďakujem :)

Ja Ťa vôbec nepoteším pretože ak nechceš mať ešte horšie problémy s tým kolenom tak s futbalom musíš skončiť a vôbec snažiť sa ho nezaťažovať.
pasuliatko
20.10.08,14:05
neviem či by operácia pomohla... tam to nie je nejake isté.... môže sa to, ale aj nemusí zlepšiť... :confused:

ja mam na mysli plstiku väzu čo budu robiť aj mne. ak vieš čo to znamena je dobre ak nie znamená to,že ti väz ktorý je pretrhnuty a podobne nahradia iným z kolena.
w_t_f
20.10.08,15:17
ano, viem čo to znamená plastika väzu... Ale to by mi snáď lekár povedal, že je taká možnosť, nie ? Skúsim ísť ešte k inému ortopédovi, že čo na to povie on... :(
pasuliatko
20.10.08,18:20
ano, viem čo to znamená plastika väzu... Ale to by mi snáď lekár povedal, že je taká možnosť, nie ? Skúsim ísť ešte k inému ortopédovi, že čo na to povie on... :(

ak si z ba poradim ti mojho,je dobry naozaj. a určite sa to da nejak riešiť a nie len nosenim ortezy
w_t_f
20.10.08,19:30
som z KE, ale už sa chystám k jednému "že vraj" dobrému lekárovi.... :mad:
pasuliatko
20.10.08,19:31
som z KE, ale už sa chystám k jednému "že vraj" dobrému lekárovi.... :mad:

škoda keby si bol z Ba odporúčim ti mojho doktora,ja som už vymenila 6 ortopedov a každý mi povedal inu diagnozu a jedine tento mi povedal,že čo sa v skutočnosti deje:o
w_t_f
21.10.08,16:25
no práve že ja veľmi na tú operáciu nechcem ísť.... Preto som sa pýtal na nejaké tipy, ako to zlepšiť :---
pasuliatko
21.10.08,17:29
no práve že ja veľmi na tú operáciu nechcem ísť.... Preto som sa pýtal na nejaké tipy, ako to zlepšiť :---

uprimne nie som doktor thak ti neviem povedať ale ja idem na operaciu onedlho. pouvažuj nie je to thake strašne;)
w_t_f
22.10.08,12:57
pasuliatko, a čo konkrétnejšie ti je ? aby som to vedel porovnať... No a jo, potom sa dúfam podelíš o pocity z operácie a pod.... :o
pasuliatko
22.10.08,14:15
ja ho mam zhrubnuty thak mi to budu operovať
w_t_f
22.10.08,15:01
ja ho mam zhrubnuty thak mi to budu operovať
aha, takže úplne niečo iné :rolleyes: inak, držím palce nech sa operácia vydarí :o
pasuliatko
22.10.08,16:27
aha, takže úplne niečo iné :rolleyes: inak, držím palce nech sa operácia vydarí :o

dakujem, ale v podstate podobne lebo je to ten istý väz
w_t_f
22.10.08,18:19
to hej, lenže mne by s tým museli robiť asi niečo iné.... teda, ak by niečo robili.... ALe fakt som zvedavý na tvoje pocity, ktoré budeš mať po operácii :eek:
pasuliatko
22.10.08,18:28
Kamarat bol a povedal,že pohoda. Uvidim ale dufam,že budu dobre
w_t_f
25.10.08,15:17
no hej, pohoda....polroka nic nerobit........ :rolleyes:
pasuliatko
25.10.08,15:30
prečo pol roka?
w_t_f
27.10.08,14:34
prečo pol roka?
rozpraval som z viacerymi, ktori boli na plastike vazu... :eek:
pasuliatko
27.10.08,19:16
a čo si sa dozvedel?
w_t_f
28.10.08,15:08
no že jeden napr. platil 10 tisíc tam kde ho operovali..:Ale to nie je podstatné.... Že to až tak nebolí ale najhoršia je tá rehabilitácia... A po polroku už znova hrá futbal.... :)
pasuliatko
28.10.08,17:16
no vidíš,,,thake operacie preplácajú poisťovne,teda mne bude.
paty
30.10.08,14:04
Ja by som na tvojom mieste zasla aj za fyzioterapeutom, ortoped ma tendenciu vsetko hned operovat (ved je aj chirurg). Mojmu kamaratovi, ktory mal podobny problem robili MRI a chceli ho operovat, nastastie si nasiel dobreho fyzioterapeuta - ten mu ukazal par cvikov a odvtedy ma pokoj. Len si clovek musi najst cas na to cvicenie.
w_t_f
05.11.08,15:48
no hej, pár tých cvikov praktizujem..... prináša to ovocie, ale treba na to veľa trpezlivosti....... :o