machlastka
19.10.08,21:57
:confused: Ahoj,za tyzden si preberam kluce od bytu[novobyt]ktory som si kupila ,moze mi niekto poradit ako dalej...potrebujem radu ohladom toho kde sa mam vsade zaregistrovat[energia,voda,plyn]aby bolo vsetko v sulade zo zakonom.Byt nechcem hned obyvat a ani prenajimat,tak prosim poradte co vsetko je potrebne ohladne novokupeneho bytu .DAKUJEM .:confused:prosim napiste nieco potrebujem vase rady...
jaja99
19.10.08,21:07
Odčítaj stavy všetkých médií a spíš s predávajúcim protokol o stave meračov.

EE vybavíš jednoducho cez telefón. Najprv musí pôvodný vlastník oznámiť stav elektormeru a Ty do troch dní ho musíš potvrdiť - potom Ti príde zmluva a ďalej platíš Ty.

Zahlás na obecnom (mestskom) úrade na správe daní, že si nadobudla byt - do 30 dní od prevodu je oznamovacia povinnosť a následne do 31.01. nasledujúceho roka podaj DP k dani z nehnuteľností.

Choď za tým, kto spravuje bytovku - spoločenstvo alebo správca a pristúp k zmluve o spoločenstve alebo k zmluve o správe. Zároveň by Ti mali urobiť predpis na réžie (voda, stočné, smeti ...)

S plynármi nemám osobnú skúsenosť, ale sused vybavil aj to po telefóne.
machlastka
20.10.08,09:44
Ano tak tomu rozumiem ,ale asi si ma nepochopila[nepochopil] .Ja ten byt kupujem uplne novy a nikto nikdy v nom este nebyval a ani nepouzival ziadne pripojky [voda ,plyn]ja budem uplne novy spotrebitel a preto chcem vediet kde sa mam vsade obratit.Teda cela bytovka je uplna novostavba a vsetci sme tam novacikovia aj susedia ....
jaja99
20.10.08,10:22
Prepáč, nevšimla som si text v zátvorke.:)

Najprv by ste sa mali dohodnúť, či založíte spoločenstvo alebo uzavriete zmluvu o výkone správy.

Čo sa týka prípojok ... daj si dokopy všetky kolaudácie (na EE, plyn, kúrenie ...).

AK je byt skolaudovaný, tak predpokladám, že v ňom funguje elektrina.
Väčšinou sa pri výstavbe používa stavebný prd - vyššia tarifa, čiže čo najskôr treba ísť na ZEZ odovzdať kolaudáciu a požiadať o zmenu tarify.
machlastka
27.10.08,17:14
Ahoj,za tyzden si preberam kluce od bytu[novobyt]ktory som si kupila ,moze mi niekto poradit ako dalej...potrebujem radu ohladom toho kde sa mam vsade zaregistrovat[energia,voda,plyn]aby bolo vsetko v sulade zo zakonom.Byt nechcem hned obyvat a ani prenajimat,tak prosim poradte co vsetko je potrebne ohladne novokupeneho bytu .DAKUJEM .prosim napiste nieco potrebujem vase rady...