giger
20.10.08,07:35
Dobrý deň. Poraďte mi prosím niekto.

Je možné aby som musel absolvovať konkurzné konanie na miesto na ktoré mám ešte rok platnú pracovnú zmluvu, pred vypršaním tejto pracovnej zmluvy?

Povedzme konkurz sa ma konať 29.10.2008 ale moja pracovná zmluva končí 1.9.2009.

Ďakujem za každú relevantnú radu.
Chobot
20.10.08,06:50
Dobrý deň. Poraďte mi prosím niekto.

Je možné aby som musel absolvovať konkurzné konanie na miesto na ktoré mám ešte rok platnú pracovnú zmluvu, pred vypršaním tejto pracovnej zmluvy?

Povedzme konkurz sa ma konať 29.10.2008 ale moja pracovná zmluva končí 1.9.2009.

Ďakujem za každú relevantnú radu.

Tu ani nepôjde o právnu radu, pretože žiadny zákon nezakazuje vypísať konkurz na pracovné miesto kedykoľvek. Skôr pôjde o logiku veci - pochopiť, prečo sa ten konkurz vypisuje.

Za akým účelom vypisuje zamestnávateľ konkurz? Máš sa v konkurze zúčastniť aj ty? Možno nie je spokojný s tvojimi výsledkami a hľadá nového zamestnanca. Po prijatí nového človeka ti dajú výpoveď? Museli by mať na to zákonný dôvod.

Mohlo by ísť o hľadanie nového človeka od 1.9.2009 - čomu síce veľmi neverím, ale teoreticky by to bolo možné, keby to bola taká práca, že by príprava na ňu trvala pol roka.

Alebo chcú prijať ešte jedného človeka.

Spýtaj sa zamestnávateľa, čo tým konkurzom sleduje. AK ale máš pracovnú zmluvu do 1.9.2009 a spĺňaš podmienky na pozíciu, tak by si sa nemal čoho obávať.
giger
20.10.08,07:26
Momentálne pracujem v statnej správe, v inštitúcii ktorej sa týka hromadne prepúšťanie. Logika mi hovorí, že celý proces konkurzov sa týka toho, že sa snaží inštitúcia vyhnúť plateniu odstupného.

Vyhlási sa konkurz pre všetkých, samozrejme nič sa neobsadí a ľudia s platnými zmluvami budú na základe konkurzu prepustení bez odstupného.