ajula1
13.05.05,10:25
chcem sa spýtať: ak máta na fa okrem firemného tovaru aj nejakú súkromnú vec ako to účtujete?
zaúčtujete to celé a potom interným dokladom preúčtujete tú osobnú vec do VNZD?
a ako to evidujete v záväzkoch?
IFKA
13.05.05,08:29
Sumu pripadajúcu na súkromnú vec zaúčtujem na 315 ostatné pohľadávky.
Caf
IFKA
13.05.05,08:30
Sorry, jednoduché účtovníctvo!!
Dávam osobnú spotrebu.



chcem sa spýtať: ak máta na fa okrem firemného tovaru aj nejakú súkromnú vec ako to účtujete?
zaúčtujete to celé a potom interným dokladom preúčtujete tú osobnú vec do VNZD?
a ako to evidujete v záväzkoch?
IFKA
13.05.05,08:35
Faktúru zaeviduj ako celok, záväzok si brebrala objednávkou na seba, takže ten sa ti nemení.
Marylu
13.05.05,08:55
Ihned dať- tovar do tovaru a sukromnú vec do výdaja NDZ netreba robiť interný doklad
evina
13.05.05,08:55
chcem sa spýtať: ak máta na fa okrem firemného tovaru aj nejakú súkromnú vec ako to účtujete?
zaúčtujete to celé a potom interným dokladom preúčtujete tú osobnú vec do VNZD?
a ako to evidujete v záväzkoch?
faktúru zaúčtujum dvoma zápismi-VOZD a osobná spotreba
jess
13.05.05,09:02
Ja si celú faktúru zaevidujem do knihy záväzkov s členením ako TOVAR a úhrady robím dve, teda jednu dám ako výdaj za tovar a druhú úhradu dám OSOBNÚ spotrebu, t.j. výdavok neovplyvň.ZD.
Zita5
13.05.05,09:08
Ja si celú faktúru zaevidujem do knihy záväzkov s členením ako TOVAR a úhrady robím dve, teda jednu dám ako výdaj za tovar a druhú úhradu dám OSOBNÚ spotrebu, t.j. výdavok neovplyvň.ZD.
Aj já to robím tak isto ako Jess, len ak si plátca DPH tak pozor na to , aby si neuplatnila odpočet s osobnej spotreby .
evina
13.05.05,09:10
Ja si celú faktúru zaevidujem do knihy záväzkov s členením ako TOVAR a úhrady robím dve, teda jednu dám ako výdaj za tovar a druhú úhradu dám OSOBNÚ spotrebu, t.j. výdavok neovplyvň.ZD. Ja som to myslela v mojom príspevku 6 presne takto, ale JESS to lepšie napísala:)
Zita5
13.05.05,09:11
Ja som to myslela v mojom príspevku 6 presne takto, ale JESS to lepšie napísala:)
Je to krátke , ale výstižné .
jess
13.05.05,09:13
jasné baby, len Zitka dala dobrú pripomienku ohľadom DPHčky ! Na to som v príspevku zabudla.
ajula1
13.05.05,09:47
ďakujem vám...
Mária B
13.07.05,10:08
Milí, Poraďáci.
Som len obyčajná učiteľka, ktorá si povedala, že viesť manželovi účtovníctvo nemôže
byť žiadny problém. Ale, opak je pravdou!!! Dnes sa len modlím, aby mi neprišla kontrola. Trápim sa s tým už šesť rokov, ale žiadne školenie mi nedalo to čo Vaše rady.
Tie nešťastné pokladničné doklady - ja som to doteraz robila tak, že som na doklade podčiarkla len ten nákup, ktorý bol pre firmu a následne len ten zaučtovala. Je možné to robiť i tak, alebo radšej nie. Keď som mala kontrolu na DPH, tak sa daňovníčka k tomu nejako nevyjadrovala. Musím povedať, že i táto kontrola hoci nedopadla pre mňa bohvieako dobre ma o kus posunula dopredu. Len je to veľmi drahé školenie. I preto som vďačná za to, že ste takí ochotní sa venovať i ľuďom ako som ja.
Príjemné prázdniny.
zukana
13.07.05,11:30
Neviem, Mária B, či je tvoj postup správny, efekt však prinesie ten istý ako keď zaúčtuješ tovar do daňových výdavkov a osobnú spotrebu. Osobne viac preferujem postup, ktorý tu bol popísaný predtým.
Mária B
13.07.05,12:03
Veľmi ďakujem, že si na mňa reagovala.