ts.jethro
20.10.08,08:46
moj DVD prehravac ma problemy s prehravanim formatov XviD...pozorne oko zachyti,akoby jemne sekanie...pritom DivX prehra dobre.udajne by malo pomoct prepisat pomocou nejakeho Hex editoru v nazve suboru XviD na DivX.vysvetli mi to niekto?robil som nejake pokusy ale neslo mi to potom uz vobec...dakujem
duves
20.10.08,07:41
moj DVD prehravac ma problemy s prehravanim formatov XviD...pozorne oko zachyti,akoby jemne sekanie...pritom DivX prehra dobre.udajne by malo pomoct prepisat pomocou nejakeho Hex editoru v nazve suboru XviD na DivX.vysvetli mi to niekto?robil som nejake pokusy ale neslo mi to potom uz vobec...dakujem
Podla mna treba aktualizovat firmware prehrávača, samozrejme za predpokladu, že ho vydal bud vyrobca (legalny od vyrobcu), alebo je dostupny v inej forme, napr. hacknuty (nelegalny, so stratou zaruky). Skus popozerat stranky vyrobcu, ci neposkytuje podporu.
Chobot
20.10.08,10:49
moj DVD prehravac ma problemy s prehravanim formatov XviD...pozorne oko zachyti,akoby jemne sekanie...pritom DivX prehra dobre.udajne by malo pomoct prepisat pomocou nejakeho Hex editoru v nazve suboru XviD na DivX.vysvetli mi to niekto?robil som nejake pokusy ale neslo mi to potom uz vobec...dakujem

Ja ti trochu objasním tie DivX a XviD.

Oba tieto výrazy znamenajú typ kódeku a nie koncovku. Neviem, aké pokusy si robil v názve súboru, čo si tam menil. Zmeniť formát či kódek sa nedá len prepísaním niečoho v názve súboru. To je ako keby si mal knihu v nemčine, kde je na obale napísaný názov po nemecky. Ak vymeníš obal, ktorý bude niesť slovenský názov, neznamená to, že si knihu aj preložil - tá naďalej zostane v nemčine.

Oba kódeky pracujú v štandarde mpeg-4 kompresie, ale presa sú rozličné.

DivX je licencovaný, kým naopak, jeho konkurenť Xvid je tzv. "open source", čiže každý sa v ňom môže vŕtať. Preto existuje veľa odnoží kodeku Xvid a nie všetky musia byť pekne a bez problémov prehrateľné v tvojom stolnom DVD prehrávači. Tiež neviem, aké filmy to prehrávaš, ale ak sú to filmy alebo materiály stiahnuté z internetu, tak tam už zdrojová kvalita zvykne často pokrivkávať a nie je to spôsobené len tým kódekom Xvid. Mnohé filmy sú už nekvalitne renderované, preto z nich vyššiu kvalitu nedostaneš. Záruku by si mal len u filmov, ktoré si sám ripneš do formátu DivX alebo Xvid.

Pokiaľ chceš zmeniť formát kompresie napr. z Xvid na DivX, tak na to potrebuješ nejaký soft na spracovanie videa (Ulead Videostudio, Nero Visions, Movie Maker, Video Studio,.... a kopec ďalších) a v nich skonvertovať videosúbor na požadovaný a tak to uložiť. Taký proces však trvá v závislosti od výkonu PC u hodinového filmu od pol hodiny až po 2 hodiny.

Prípdne môžeš vyskúšať jednoduchý konvertor - Total Video Converter.
(http://www.freedownloadscenter.com/Multimedia_and_Graphics/Video_and_Animation_Tools/Total_Video_Converter_Download.html)
ts.jethro
20.10.08,13:45
dakujem Chobotovi:).prave o to ide,aby som to dlhe hodiny nekonvertoval.a ide o prepisanie nie bezneho nazvu,ale vo vnutri tak aby sa zmenilo ked kliknem na "vlastnosti","suhrn",tak to dolne okienko kompresia videa,aby bolo DivX.cerpal som zo zdroja ktoreho slova citujem:"XviD je ISO MPEG4 kompatibilny - ak v hociakom HEX editore prepisete hlavicku filmu z XVID na DIVX, tak Vam takyto film prehra aj posledny DivX kodek - dufam, ze som Vam touto vetou velmi nepoplietol hlavy"
Chobot
20.10.08,13:49
dakujem Chobotovi:).prave o to ide,aby som to dlhe hodiny nekonvertoval.a ide o prepisanie nie bezneho nazvu,ale vo vnutri tak aby sa zmenilo ked kliknem na "vlastnosti","suhrn",tak to dolne okienko kompresia videa,aby bolo DivX.cerpal som zo zdroja ktoreho slova citujem:"XviD je ISO MPEG4 kompatibilny - ak v hociakom HEX editore prepisete hlavicku filmu z XVID na DIVX, tak Vam takyto film prehra aj posledny DivX kodek - dufam, ze som Vam touto vetou velmi nepoplietol hlavy"

Netvrdím, že to nie je možné (dnes nič nie je nemožné :D), ale možno je to len vytrhnuté z kontextu. Vieš mi uviesť zdroj tejto informácie? Bolo to niekde na internete? Pozrel by som sa na to.
Fero11
20.10.08,14:59
To by mohlo fungovat, viem ze subory s nejakym blbym rozlisenim sa prepisovali v hlavicke na 720x576 aby to zobral ifoedit kvoli tvorbe DVD, viem to len informativne, nikdy som to nerobil (radsej som subor reenkodoval :) )
LukBeson
21.10.08,18:37
Myslim ze tu ide o zmenu fourcc v hlavicke filmu a to sa da vykonat takto: 1.stiahnut si novy xvid codec, Po nainstalovani pojdes na ponuku start-vsetky programy-xvid a najdes zastupcu programu Nic's FourCC changer, ked ho spustis staci v nom otvorit XVIDovy film a obidve polozky zmenit za DIVX potom uz len tlacidlo APPLY a mas z Xvid filmu Divx alebo naopak. Trva to asi sekundu:)