GajMa
20.10.08,09:04
Nový zamestnanec požaduje zápočet rokov praxe, ktoré odpracoval na dohodu o prac. činnosti u iného zamestnávateľa. Prosím poradte, môžem mu zarátať /ide o celý rok / a ked ano na základe čoho akeho tlačiva.
Dakujem
Johanka
20.10.08,07:28
Ak potrebuje potvrdenie o dĺžke praxe, nech mu to vystaví príslušný zamestnávateľ, u ktorého pracoval na dohodu. Nechápem, prečo by ste mu Vy, ako nový zamestnávateľ mali potvrdzovať prax u niekoho iného :rolleyes:.
GajMa
20.10.08,11:32
Asi som sa zle vyjadrila. Pracujem vo verejnej správe a nový zamestnanec tvrdí, že má už prax v tejto oblasti, preto chce vyšší stupeň platového zaradenia. Nedal však žiadne potvrdenie, ale ak mu poviem na akom tlačive to ma byť tak mi to prinesie.Pracoval na dohodu o pracovnej činnosti, tak nemá klasický zápočet rokov, iba dohodu, ktorá sama o sebe nemôže slúžiť ako podklad. Mohla sa predsa skončiť aj skôr. Je to dôkaz, že sa na niečom dohodli ale nie o tom že sa tak aj stalo.
Reny
21.10.08,11:44
Ja by som na Tvojom mieste žiadala čestné prehlásenie o dĺžke pracovnej činnosti a opisu pracovnej činnosti a názov a adresu zamestnávateľa u ktorého túto činnosť vykonával. ( Tak sa to dá preveriť, ak by si sa bála, že to nieje pravda), prípadne, ak to chceš mať vierohodnejšie, nech si toto čestné prehlásenie nechá potvrdiť predchádzajúcim zamestnávateľom.
GajMa
03.11.08,05:39
Veľmi pekne dakujem za odpoved.Medzi tým vysvitlo, že pracoval na dohodu, ale ustnu a platil mu keš ako dennému študentovi.Takže v ruke nemá nič a samozrejme, že na papier mu ani nič nechce dať a už vôbec nie dodatočne.
Teraz som na pochybách, či je to pravda alebo ma skúša oblbnúť aby dostal viac .Rozhodla som sa, ze nič nezapočítam, lebo je lahšie doplatiť v prípade pochybenia ako späť vymáhať.
marienka3
08.10.09,17:26
Raz som sa uz tymto zaoberala a vtedy som v zakone nasla, ze z dohody o vyk.prace sa mozu zaratat 2/3-iny, ak bola vykonavana praca v sulade s pracou na ktoru je uzatvoreny pracovny pomer. Len neviem uz presne zakon, ktory to bol, nepoculi ste o tom?
Ked u nas skoncila zamestnankyna a robim jej zapocet odrobenych rokov, tak tam mam priratat aj dobu VS studia od dovrsenia 18. rokov?
Dakujem
veronikasad
08.10.09,17:30
Raz som sa uz tymto zaoberala a vtedy som v zakone nasla, ze z dohody o vyk.prace sa mozu zaratat 2/3-iny, ak bola vykonavana praca v sulade s pracou na ktoru je uzatvoreny pracovny pomer. Len neviem uz presne zakon, ktory to bol, nepoculi ste o tom?
Ked u nas skoncila zamestnankyna a robim jej zapocet odrobenych rokov, tak tam mam priratat aj dobu VS studia od dovrsenia 18. rokov?
Dakujem
Ste jej prvým zamestnávatelom po skončení VŠ ?
marienka3
09.10.09,04:28
ano, najprv bola u nas na dohodu a potom mala pracovny pomer, ked dostudovala.
marienka3
09.10.09,04:38
este doplnim, ze je to ucitelka, mala s nami uzavrety prac.pomer na dobu urcitu, ktora uplynula, od marca je na materskej dovolenke. Teraz jej vypracovavam zapocet rokov, snorim po porade a teraz si vsetky informacie neviem dat nejak dokopy. skusenosti s tymto moc nemam :-(
marienka3
13.10.09,04:58
Ahojte, vedel by mi, prosim, niekto poradit v tejto teme? Otazka je vyssie v prispevkoch. Dakujem :-)
mzdarka renca
13.10.09,05:16
Raz som sa uz tymto zaoberala a vtedy som v zakone nasla, ze z dohody o vyk.prace sa mozu zaratat 2/3-iny, ak bola vykonavana praca v sulade s pracou na ktoru je uzatvoreny pracovny pomer. Len neviem uz presne zakon, ktory to bol, nepoculi ste o tom?
Ked u nas skoncila zamestnankyna a robim jej zapocet odrobenych rokov, tak tam mam priratat aj dobu VS studia od dovrsenia 18. rokov?
Dakujem

Na zápočtový list jej uveď len dĺžku trvania PP u vás.
Čo sa týka dohody, tak tá slúži len na priznanie odbornej praxe, neuvádzaš ju v ZL. Sú to dve rôzne veci.
marienka3
13.10.09,05:56
dakujem velmi pekne :-D