grupe
20.10.08,09:41
Dobrý deň, chcem sa opýtať, ako je to s kurzovými rozdielmi. Ide o to, že došlú preddavkovú fa zaúčtujeme s kurzom, aký je v deň prijatia. Potom nasleduje úhrada, a to je zas iný kurz. Účtuje sa aj na predd.fa kurzový rozdiel?? A potom ked príde ostrá fa, sa účtuje zas kurzový rozdiel z vyúčtovania?? či ako?? poraďte
Paula
20.10.08,07:53
Preddavkovú fa neúčtuješ, len zaeviduješ a uhradíš.
grupe
20.10.08,07:56
to je jasné, ale v evidencii došlých predd.fa mám neuhradený práve ten kurzový rozdiel, a nechcem to mať .........čo s tým
vrba
21.10.08,07:50
ja nemám evidenciu došlých preddavkových faktúr, po prvý krát sa mi objavý momentom zaplatenia - účtujem bud NBS alebo Komerč.Bankou a potom na došlej faktúre zúčtujem vo výške skutočne uhradeného preddavku a vyčíslim zároveň kurzový rozdiel , neviem či som ti zodpovedala čo si chcela ....
Daduľa
27.10.08,13:01
Kurzové rozdiely z preddavkových faktúr neúčtuješ, len z riadnych faktúr,pri zúčtovaní úhrady. Ak Ti zostane na preddavkovej faktúre neuhradena suma, tak ju daj splatiť, len do uhrad a nie do denníka, alebo pred tým ako ideš uhradzať predfaktúru, oprav ju dátumom úhrady v ten den, ak ti to program dovoli, mne ano. Neviem ci som spravne napisala, keby nieco poradim rada.