kanka
20.10.08,10:08
V júni 2008 som ukončila magisterské štúdim, riadne som sa zamestnala a chcem sa prihlásiť na denné doktorandské štúdium.Je možné mať trvalý pracovný pomer a zároveň byť denným doktorandom a poberať štipendium.
V práci si to viem zariadiť. Viem, že od 1.1.2008 sa zmenili podmienky a doktorand sa už nepovažuje za zamestnanca, ale za študenta VŠ.
Vie mi niekto poradiť?
Modroocko
02.04.09,08:17
Toto by zaujímalo aj mňa. Chceli by sme zamestnať doktoranda, ale neviem, aké odvody by za neho bolo treba platiť. Alebo či ho zamestnať len na dohodu o pracovnej činnosti, lebo aj tak bude pracovať len na dobu určitú a na skrátený úväzok.
mzdarka renca
02.04.09,08:25
Ak môže byť zamestnaný na prac. zmluvu študent VS, tak môže byť aj doktorand. Zamestnávateľ odvádza normálne poistné do poisťovní. Takéhoto študenta-doktoranda vediete ako klasického zamestnanca.
Modroocko
02.04.09,08:37
My skôr rozmýšľame o tej dohode. Odvody si aj tak platí sám. Len sa nevieme rozhodnúť, či uzatvoriť dohodu o pracovnej činnosti, či dohodu o vykonaní práce. Dopredu totiž nedokážeme určiť, či počet hodín nepresiahne 350. Ide totiž o prácu podľa objednávok externej firmy.
mzdarka renca
02.04.09,08:38
My skôr rozmýšľame o tej dohode. Odvody si aj tak platí sám. Len sa nevieme rozhodnúť, či uzatvoriť dohodu o pracovnej činnosti, či dohodu o vykonaní práce. Dopredu totiž nedokážeme určiť, či počet hodín nepresiahne 350. Ide totiž o prácu podľa objednávok externej firmy.

tak najskôr jednu dohodu a potom druhú a je po probléme.
Modroocko
02.04.09,08:47
To je síce pravda, ale budem s tým mať viac práce. Dvakrát prihlásiť a dvakrát odhlásiť (ak by k tomu prišlo). A robiť dve zmluvy. Tomu by som sa najradšej vyhla. Rozmýšľam, že urobím rovno dohodu o pracovnej činnosti na rok, veď tie odvody sú rovnaké.