bianka117
20.10.08,10:08
Petunky mi kvitli cele leto, teda aj este kvitnu, neviem čo mam s nimi na zimu urobit? Treba ich ostrihat a dat na tmave miesto, alebo normalne ich premiestnit do vnútra, budu na jar znova kvitnúť?Dík
myrtus
20.10.08,08:43
Petúnie neprezimujú tak ako muškáty. V dobrých podmienkach síce prežijú, ale na budúci rok budú veľmi-veľmi biedne. Vysádzajú sa na jednu sezónu.
arizona
20.10.08,20:03
Ja som ich skúšala jednu zimu prezimovať. Mala som ich v chlade a svetle. Polievala som máličko. Ale na jar z nich nebolo nič:rolleyes:
durisovad
21.10.08,05:14
Aj ja som raz skusala prezimovat surfinie, ale vobec sa mi to nepodarilo. Naozaj je to jednorocna parada.
vieroslava
21.10.08,05:17
Mne sa stalo, že mi v kvetináči, kde boli zasadené petúnie, na ďalší rok opäť začali rásť z vysemenených semiačok.
paťuška
21.10.08,09:18
Petúnie sú rastliny, ktoré sa množia semenami. Ak chceš mať na jar nové rastlinky, musíš pozbierať semená a zasiať ich ešte v januári - februári do debničky a takto si ich dopestuješ sama. Inak sú to letničky. To isté platí pre surfínie.
durisovad
21.10.08,16:34
Semienka som zobrala, po Vianociach zasiala, ale vysledok bol nulovy. Spolahla som sa na zahradnikov a kupila na jar hotove rastlinky. Ved aj deti zahradnikov potrebuju jest.
arizona
21.10.08,17:29
Prv som si petúnie tiež predpestovávala.Darili sa , ale bolo to prácne.
Ale "príroda" mi ponúkla jednoduché riešenie,ktoré od vtedy praktizujem.

Oleandre mám v širších kvetináčoch.Nad nimi som mala na parapete petúnie,tie sa vysiali samé.Keď boli už pekné veľké, iba som ich presadila .
Teraz prírode trochu pomáham.Po okvitnutí vždy hodím zopár semienok do takýchto kvetináčov a na jar bezprácne presadím.