juryyj
20.10.08,11:21
Dobry den,

potreboval by som poradit v tom, ako presne skoncipovat splnomocnenie pre advokata. Situacia je taka, ze som momentalne po nehode ciastocne imobilny, preto mi pravnik prostrednictvom mojho rodineho prislusnika odporucil, aby som mu pre potreby pravneho zastupovania vyhotovil splnomocnenie.

Zaujimalo by ma predovsetkym:
1. Ci je toto odporucanie pravnika standartne/spravne? (pravdepodobne ano, ale predsa je dobre sa spytat)
2. Co musi taketo splnomocnenie presne obsahovat: ake nalezitosti po formalnej, avsak predovsetkym po obsahovej stranke su potrebne (formula-XY splnomocnuje XY na pravne ukony v rozsahu....-, datum, doba... atd.)
3. Comu by som sa mal pri koncipovani takehoto splnomocnenia vyhnut (v obsahu, forme...)?

Dakujem za vasu odpoved, pozornost a cas.
Chobot
20.10.08,09:44
Dobry den,

potreboval by som poradit v tom, ako presne skoncipovat splnomocnenie pre advokata. Situacia je taka, ze som momentalne po nehode ciastocne imobilny, preto mi pravnik prostrednictvom mojho rodineho prislusnika odporucil, aby som mu pre potreby pravneho zastupovania vyhotovil splnomocnenie.

Zaujimalo by ma predovsetkym:
1. Ci je toto odporucanie pravnika standartne/spravne? (pravdepodobne ano, ale predsa je dobre sa spytat)
2. Co musi taketo splnomocnenie presne obsahovat: ake nalezitosti po formalnej, avsak predovsetkym po obsahovej stranke su potrebne (formula-XY splnomocnuje XY na pravne ukony v rozsahu....-, datum, doba... atd.)
3. Comu by som sa mal pri koncipovani takehoto splnomocnenia vyhnut (v obsahu, forme...)?

Dakujem za vasu odpoved, pozornost a cas.

Na tvojom mieste by som si našiel iného advokáta. Bežne advokáti sami vypracujú splnomocnenie a dajú ho klientovi podpísať. Mal som už nejednu takúto skúsenosť, kedy pri zastupovaní mi advokát pripravil všetky podklady (vrátane splnomocnenia). Nie aby som si ja musel pripravovať a písať splnomocnenia a ešte mu platiť ťažké poplatky....

Neviem, prečo to nepripravil on sám - predsa vzorov splnomocnení musí mať v počítači kvantum.
iriska
20.10.08,09:45
Ak tomu právnikovi dôverujete, môžete mu dať plnú moc. Ale väčšinou si to právnik dokáže skoncipovať sám.