Miska00
20.10.08,12:04
Dobrý deň,

chcela by som sa informovať ohľadom voľnej živnosti manikúra, pedikúra. zaujímalo by ma, či je možné podnikať s touto živnosťou v teréne čiže priamo poskytovať služby klientovi u nehao doma. Taktiež by ma zaujímalo, či majú vplyv na formu tejto živnosti nejaké hygienické nariadenia (či sú presne stanovené)
Johanka
20.10.08,10:17
Pedikúra nie je voľná živnosť.
Zo zoznamu viazaných živností , príloha č.2 Živnostenského zákona:
51. Pedikúraosvedčenie§ 8 ods. 1 zákona č. 386/1997 Z. z.

Pozri aj tu http://portal.gov.sk/Portal/sk/Default.aspx?CatID=41&etype=2&aid=310
Miska00
20.10.08,12:33
Ahoj Johanka máš pravdu pomýlila som sa neuvedomila som si to, ale zaujíma ma ta pevádzka a či to je niekde aj opatrené pretože na živnostenskom mi nechceli odpovedať
Ingrid Ondruskova
20.10.08,12:37
Ahoj Johanka máš pravdu pomýlila som sa neuvedomila som si to, ale zaujíma ma ta pevádzka a či to je niekde aj opatrené pretože na živnostenskom mi nechceli odpovedať

...silná káva...
Kazu
20.10.08,15:57
...silná káva...

Na živnostenskom len silnú ľúbia :---
Johanka
20.10.08,16:12
Skôr si myslím, že odpovedať nevedeli. Ako FO musíš mať nejaké miesto podnikania; ak živnostník nemá nejakú prevádzku, zvyčajne je to trvalý pobyt. Tvoja otázka je podľa mňa určená skôr hygienikom.

Zariadenia starostlivosti o ľudské telo

Zariadenia starostlivosti o ľudské telo sú najmä kaderníctvo, holičstvo, kozmetika, manikúra, pedikúra, solárium, masážny salón, sauna, tetovací salón, zariadenie na poskytovanie regeneračných a rekondičných služieb.
Zariadenia starostlivosti o ľudské telo možno prevádzkovať, len ak spĺňajú požiadavky na stavebno-technické riešenie, priestorové usporiadanie, vybavenie a vnútorné členenie.
Prevádzkovateľ zariadenia starostlivosti o ľudské telo je povinný

používať také pracovné postupy, prístroje, pracovné nástroje, pomôcky a prípravky, aby pri poskytovaní služby nedošlo k ohrozeniu zdravia alebo k poškodeniu zdravia,
mať k dispozícii lekárničku prvej pomoci,
poučiť osobu, ktorej poskytujú služby, o rizikách spojených s poskytovanou službou,
vypracovať prevádzkový poriadok a predložiť ho regionálnemu úradu verejného zdravotníctva na schválenie, ako aj návrh na jeho zmenu.zdroj: www.portal.gov.sk (http://www.portal.gov.sk)