renata1010
20.10.08,12:53
Ahojte, rada by som vas poprosila o radu.
Pred 10 dnami ma zrazilo auto. Isla som po parkovisku, on cuval a vraj ma vobec nevidel. Ja jeho tiez nie. Bola som v soku a jedine co som bola schopna bolo povedat mu aby ma zaviezol k lekarovi. Volat policiu ma ani nenapadlo. Vysledok vysetrenia su pohmozdeniny, odreniny na nohach. Uz 2 tyzden som PN a este asi tyzden budem, lebo stale nevladzem chodit. Vinnik mi navrhol vyplatenie bolestneho, no ja ani netusim na aku sumu mam narok. Ma niekto s tymto skusenosti? Dakujem.
willma
20.10.08,11:01
bolestné oboduje lekár, teda aspoň myslím
feron
21.10.08,11:14
Pri 2-týždňovej PN je to už ublíženie na zdraví, ktoré by mala riešiť polícia. Otázka je, kto zavinil zrážku, ak šofér, tak bolestné by malo byť odborne vypočítané a on si to môže uplatniť cez povinné zmluvné poistenie.
preboha
23.10.08,15:14
lekár ti poradí, ak nie, daj vedieť, skúsim ja
renata1010
24.10.08,06:20
lekar mi povedal, ze bodove ohodnotenie mi da po skonceni liecby, policii som to nenahlasila ( on asi tiez nie, povedali mi, ze mu hrozi vezenie ), chodim len s problemami. Volam mu ako sa mam, dost sa zaujima , no jaby som to najradsej vybavila bez policie a sudu.Chcem ho poziadat o nahradu mzdy, bolestne, nahrada zastazene uplatnenie.....pravnik tvrdi, ze suma sa v mojom pripade toci okolo 300 000. Zda sa mi to vela, no viem, ze uz vysudili aj viac. Mne sa vsak nechce tahat po sudoch....co robit?
hanelie
24.10.08,07:28
Mne sa vsak nechce tahat po sudoch....co robit?
tomu sa pravdepodobne nevyhnete - 300 000 Sk, je dosť veľká suma ,
skôr to malo ísť cez poisťovňu / PZP /
katkapekly
24.10.08,07:32
lekar mi povedal, ze bodove ohodnotenie mi da po skonceni liecby, policii som to nenahlasila ( on asi tiez nie, povedali mi, ze mu hrozi vezenie ), chodim len s problemami. Volam mu ako sa mam, dost sa zaujima , no jaby som to najradsej vybavila bez policie a sudu.Chcem ho poziadat o nahradu mzdy, bolestne, nahrada zastazene uplatnenie.....pravnik tvrdi, ze suma sa v mojom pripade toci okolo 300 000. Zda sa mi to vela, no viem, ze uz vysudili aj viac. Mne sa vsak nechce tahat po sudoch....co robit?
Myslím, že ak chceš nejakú náhradu, tak bez právnika to nepôjde. A ak nechceš ísť na súd, môžete urobiť mimosúdne vyrovnanie. Môjmu otcovi sa to stalo a zaplatil odškodné 300 000... Právnik toho pána to chcel dať na súd no a právnik môjho otca navrhol mimosúdne vyrovnanie a tak sa dohodli. No ale tam bola aj polícia, keď sa to stalo. Tak nie som si istá, či by nemal byť nejaký policajný zápis alebo vyšetrovanie alebo ako sa to volá. To mimosúdne vyrovnanie by sa asi malo odohrať na základe niečoho.
slabikar
24.10.08,07:33
tomu sa pravdepodobne nevyhnete - 300 000 Sk, je dosť veľká suma ,
skôr to malo ísť cez poisťovňu / PZP /

zalezi od toho kto to zavinil. ja ako sofer si davam velky pozor pri cuvani, lebo viem, ze ludia ked idu poza auto si nevsimaju ci auto cuva a takisto sofer nema vyhlad na 10 metrov nalavo aj napravo. soferi, urcite mi date za pravdu
renata1010
24.10.08,08:07
Viem o com hovoris, aj ja so vodicka....no ak to budem riesit cez poistovnu, hrozi mu vraj vezenie aj ked sa dohodneme mimosudne
slabikar
24.10.08,08:13
si napisala, ze: "Isla som po parkovisku, on cuval a vraj ma vobec nevidel. Ja jeho tiez nie."
takze teraz tazko povedat kto za to moze. podla mna obaja
katkapekly
24.10.08,10:21
Viem o com hovoris, aj ja so vodicka....no ak to budem riesit cez poistovnu, hrozi mu vraj vezenie aj ked sa dohodneme mimosudne
No ale keď nepodáš žalobu, tak na základe čoho pôjde do väzenia? Alebo ho môže obviniť štát, aj keď si to Ty nebudeš želať? Lebo bez obžaloby nemôže byť pojednávanie alebo proces a teda ani väzenie, nie? Hádam sa vyjadrí nejaký právnik...
preboha
24.10.08,20:33
mam taký pocit, že dotyčný ťa trochu vodí za nos - skús od neho získať písomný záväzok, že uhradí škodu na zdraví vyčíslenú podľa príslušných predpisov.
bacikovaz
23.11.08,11:46
Zda sa mi to tu trosku naivne.. 300 tis. ? zabudni, zato ze to teba trosku tukol a mala si pomiazdeniny a za toto aj keby sa mu dokazala vina do vazenia urcite nepojde. ja som mala tiez autonehodu, mlady chapec nas nabural a ja som skoncila so zlomenou rukou ( liecenou operacne ) + ochrnuty nerv + pomliazdeniny a chlapec skoncil s rocnou podmienkou a rocnym zakazom soferovania. odskodne som riesila cez poistovnu a nebolo to ani 100 tis. avsak este som si nepodala za trvale nasledky, kedze som nedavno podstupila este druhu operaciu po roku od nehody a cakam ako sa to vsetko vyvynie. hodnota 1 bodu pre rok 2008 je uz vysse 400 sk, na nete si najdi zakon c. 437/2004 tam mas tabulku bodoveho hodnotenia zraneni. tam si to podla toho vypocitaj.
Pachole
23.11.08,16:06
Píšete, že viník vám nabídl odškodné. Vy jste neviděla jeho, on neviděl vás, ale vy víte, že je viníkem nehody on?

Řidič má při couvání neoddiskutovatelně horší výhled na chodce než chodec při chůzi po place. U vás jako chodce by se dalo čekat i to, že auto budete slyšet. Pokud nejste hluchá. Parkoviště je místo, kde musíte čekat, že auta tam nejsou na týden a kdykoliv se musí počítat s tím, že se některé dá do pohybu.

Jako řidička "miluju" chodce, kteří mi skáčou pod auto, za auto, myslí si, že vždy mají přednost, vesele přecházejí i za autem, kdy mám vrčící motor, rozsvícená světla, zapnuté bezpečnostní pásy, svítící couvací světla, jsem na parkovišti a ne na přechodu, tedy ne na místě přednosti chodců, a přesto mi vesele diskutující nebo zamyšleně hledící osoby jdou přímo za autem. Já přece musím počkat a oni nemusí dávat pozor.

Chodci si rádi myslí, že řidič může vždy za všechny kolize s chodci, a soudy je v tom podporují. Možná proto chtěl řidič zaplatit, i když vina je diskutabilní.

Kamarádčin kolega - řidič pekárenské dodávky - byl před pár lety týdny bez řidičáku, "do vyřešení nehody". Opilá dáma mu při ranním návratu z flámu spadla pod auto, partner ji neudržel. Auto bylo zaparkované u pekárny, zamčené, osazenstvo pekárny potvrdilo, že řidič byl v provozovně a auto parkovalo, nic platné, papíry na čas fuč. Stejně tak i práce.

Možná se řidič z vaší nehody bál z podobných důvodů.

Vlastní nepozorností jste vstoupila před auto, které se hýbalo. Teď uvažujete, co by se z toho dalo získat, nejlépe přímo vytřískat.

Dámo, buďte trochu pokorná a přiznejte si, že vás nikdo pod to auto nestrkal a je váš problém, že jste nekoukala na cestu. Poděkujte osudu a pánubohu, že to skončilo jen odřeninama a modřinama a nesnažte se vyždímat z řidiče, co to dá. Rozhodně za to můžete svým dílem i vy.

Na jedné straně chcete co nejvíc peněz, na druhé straně nechcete řidiči dělat zle soudem. Ó jak šlechetné...... Co kdyby to náhodou dopadlo obráceně - vina na vaší straně a vy byste platila bolestné za šok řidiče a pokus o vydírání?

Anebo oba zažalujte majitele parkoviště. Ani jeden toho druhého neviděl, oba jste byli průhlední, neviditelní a neslyšitelní, musí tam být bermudský trojúhelník nebo něco podobného. Nebo tam lítá fantom parkoviště a čaruje, syčák jeden.
evuša
23.11.08,16:57
1. Nevolali ste políciu, čiže je diskutabilné, kto má nárok na náhradu škody - vy, lebo chybu urobil vodič, alebo vodič, lebo chybu ste urobila vy. Vodič môže žiadať tiež o náhradu škody - za poškodené motorové vozidlo - ak k tomu došlo.
2. Vodič by bol úplne zodpovedný len vtedy, ak by bol pod vplyvom alkoholu.
3. Neboli vypočutí svedkovia - existujú nejakí?
4. Nehoda sa stala na parkovisku, nie na verejnej komunikácii - ceste. Ak vodič nebol pod vplyvom alkoholu /kto to už len dnes dokáže?/ nehrozí mu ani len odobratie vodičského preukazu ani žiadna pokuta.
5. Ak vodič nebol ešte trestaný, hrozí mu maximálne tak podmienečné zastavenie trestného stíhania na určitú dobu. Ak počas tejto doby neurobí nič, podmienečné zastavenie trestného stíhania bude zrušené a nebude mať ani záznam v registri trestov.
6. Všetku škodu neplatí vodič, ale poisťovňa zo zákonného poistenia motorového vozidla - t.j. liečebné náklady nemocnice, vaše bolestné obodované lekárom, trvalé následky. Ale aké sú trvalé následky z odrenín?
7. Ak nie ste s odškodnením poisťovne spokojná, môžete to dať na súd a žiadať viac, ale v žiadnom prípade Vám súd nepriklepne za modriny 300.000, to by ste musela mať vážne trvalé následky.
8. Aj trvalé následky hradí poisťovňa z PZP.
9. Váš právnik z toho vytrieska podstatne viac, lebo jeho služby sú drahšie, ako suma, ktorú Vám prisúdi súd.
10. Ak za účelom získania majetkového prospechu obviníte vodiča že Vám spôsobil oveľa horšie zranenia, ako v skutočnosti, dopúšťate sa trestného činu poistného podvodu.
Záver si urobte sama. Ja byť dotyčným vodičom, tak sa s Vami ani nebavím. Polícia sa s vami už tiež baviť nebude a vodič ak poprie, že Vám spôsobil nejakú ujmu tak mu to ani nedokážete. Čo ak ste spadli zo schodov? Prípadne Vás zmlátil manžel? Teraz dokazujte.
syrik
24.11.08,07:27
Nie som na nikoho strane...ani pisateľky tejto témy a ani vodičov,ktorí tu reagujú...ale trošku by sa tu mohli vážiť slová....pretože je to napísané dosť kruto...
Žabinka
24.11.08,08:39
Nie som analytik v oblasti riešenia dopravných situácií, no myslím, že ak pisateľka príspevku išla smerom preč od cúvajúceho auta, teda ho mala za chrbtom, asi by nemala byť ako vinníkom nehody. Iné by to bolo, ak išla smerom k cúvajúcemu autu, no to sa mi zdá nepravdepodobné, takú chybu by neurobili hádam ani moje deti. Ale bez právnika by som sa do toho nedávala.
Iši
24.11.08,08:59
Nie som na nikoho strane...ani pisateľky tejto témy a ani vodičov,ktorí tu reagujú...ale trošku by sa tu mohli vážiť slová....pretože je to napísané dosť kruto...
Súhlasím. Na parkovisku neplatia zákony pre prevádzku na ceste, každý musí dávať pozor, ale ten, čo má v ruke volant a môže spôsobiť ublíženie, ten musí dávať väčší pozor. Samozrejme, že ten, kto vystúpi, musí prejsť okolo parkujúcich aut, tak nerozumiem tomu tonu, že chodci sú tam a šoférom si dovoľujú zavadzať. Renáta 1010 poprosila na Porade o pomoc, nie je tu pravidlom vylievať si zlosť na niekoho, kto je bezradný a očakáva radu a bol neopatrnosťou iného poškodený.
Pachole
24.11.08,18:54
Súhlasím. Na parkovisku neplatia zákony pre prevádzku na ceste, každý musí dávať pozor, ale ten, čo má v ruke volant a môže spôsobiť ublíženie, ten musí dávať väčší pozor. Samozrejme, že ten, kto vystúpi, musí prejsť okolo parkujúcich aut, tak nerozumiem tomu tonu, že chodci sú tam a šoférom si dovoľujú zavadzať. Renáta 1010 poprosila na Porade o pomoc, nie je tu pravidlom vylievať si zlosť na niekoho, kto je bezradný a očakáva radu a bol neopatrnosťou iného poškodený.

A kde je řečeno, že ten, kdo může víc ublížit, by MUSEL dávat více pozor? A chodec může dávat menší pozor, protože autu neublíží tak moc jako auto jemu?

Nebylo by logičtější, aby SI DÁVAL větší pozor ten, kdo může být více poškozen?

Kdyby vám přišlo domů zraněné dítě, které nedávalo pozor, protože ten přece musí dát řidič....co by vám to bylo platné? Nebylo by lepší naučit děcko, že sebe má hlídat předvším samo a nenechávat to na druhých?

Chuděrka nabouraná sice poprosila o pomoc, ale ne o pomoc s modřinama a odřeninama, které svou nepozorností utrpěla, ale chce se dozvědět, jak z řidiče dostat co nejvíc peněz.

Píšete o vylévání zlosti - to bude asi na mě, protože píšu dost ostře. Já si nevylévám na nikoho zlost, já jen poukazuju na to, že chodci nedbají na svou zranitelnost fyzickou, spoléhají se na svou nezranitelnost právní a vstupují do cesty pevnému železu a plechům. A když jim to nevyjde, brečí.

Bezradná ta dáma možná je. Ale jestli je poškozená neopatrností jiného, to je otázka. Především je poškozená vlastní neopatrností. Ale je tu jiskřička naděje, že příště si dá sakra pozor, jestli náhodou není nějaké pohybující se auto na dosah.

V nejhorším případě by ji auto mohlo zabít. Řidiče by možná zavřeli, pozůstalí by dostali za tu přejetou chuděru balík peněz - možná i těch popisovaných 300 000 - a mohli by jí za to udělat pěkný hrobeček. Třeba se slušivým nápisem - zde leží statečná žena, jeden syčák nedal pozor, čest její památce, finanční náhradě zdar.

To není ze zlosti - to si jen tak žvatlám pro radost. Ad absurdum. Větší pozor si přece měl dát řidič..... On by z toho měl jen kriminál, ona smrt..... Kdo si má dát větší...........?
syrik
25.11.08,05:32
Pachole,neviem,či si chalan alebo baba,ale premysli si radšej dvakrát,čo vypustiš do éteru.... chuderka nabouraná a přejetá chudera sú dosť silné výrazy,nemyslíš????Takýmto vyjadrovaním dávaš navonok len svoju úbohú inteligenciu...sorry...
Pachole
25.11.08,06:30
Pachole,neviem,či si chalan alebo baba,ale premysli si radšej dvakrát,čo vypustiš do éteru.... chuderka nabouraná a přejetá chudera sú dosť silné výrazy,nemyslíš????Takýmto vyjadrovaním dávaš navonok len svoju úbohú inteligenciu...sorry...

Tož tak politování usmrceného člověka slovem chuděra je projevem ubohé inteligence? Já jen dovádím do krajnosti situaci, která se stala. Jedna baba byla neopatrná, vstoupila do cesty pomalu jedoucímu autu a to ji porazilo. V nejhorším by se mohlo stát, že ji to auto zabije. Bylo by za to nejvyšší možné odškodnění, nejvíc peněz - o to jí jde v prosbě o radu, kolik by mohla dostat - a já se snažím poukázat na to, že by jí to bylo dobré akorát na ten hrob. Pro život nic, jen posmrtná dekorace. Nebo mejdan pro pozůstalé.

Já jsem hnusná, že, zato chuděrka nabouraná, leč nezlomená na těle ani na duchu, chce za modřiny a naraženiny desetitisíce, protože nekouká na cestu a nenapadne ji, že auto, kolem kterého jde, se může rozjet.

Co kdyby vám na parkovišti bezprostředně vstoupila za vozidlo nějaká ženská /tohle snad nikdo nepohaní, to se fakt stalo té chuděře/, vy jste ji ťuknul, ale nepřejel /to se taky stalo, víc určitě ne/, a ona začala shánět informace, jak z toho co nejvíc vytřískat? Co vaše žena a děti, ty by byly rády a říkaly by - taťko zaplať, ona za to nemůže a ty jsi lump?

To jsou názory podle mé inteligence. Litovat někoho, kdo se označí za oběť, to je laciné a na internetu to nic nestojí. Vás ne, toho řidiče by ale mělo. Podle té chuděry nabourané.............
syrik
25.11.08,06:49
Tož tak politování usmrceného člověka slovem chuděra je projevem ubohé inteligence? Já jen dovádím do krajnosti situaci, která se stala. Jedna baba byla neopatrná, vstoupila do cesty pomalu jedoucímu autu a to ji porazilo. V nejhorším by se mohlo stát, že ji to auto zabije. Bylo by za to nejvyšší možné odškodnění, nejvíc peněz - o to jí jde v prosbě o radu, kolik by mohla dostat - a já se snažím poukázat na to, že by jí to bylo dobré akorát na ten hrob. Pro život nic, jen posmrtná dekorace. Nebo mejdan pro pozůstalé.

Já jsem hnusná, že, zato chuděrka nabouraná, leč nezlomená na těle ani na duchu, chce za modřiny a naraženiny desetitisíce, protože nekouká na cestu a nenapadne ji, že auto, kolem kterého jde, se může rozjet.

Co kdyby vám na parkovišti bezprostředně vstoupila za vozidlo nějaká ženská /tohle snad nikdo nepohaní, to se fakt stalo té chuděře/, vy jste ji ťuknul, ale nepřejel /to se taky stalo, víc určitě ne/, a ona začala shánět informace, jak z toho co nejvíc vytřískat? Co vaše žena a děti, ty by byly rády a říkaly by - taťko zaplať, ona za to nemůže a ty jsi lump?

To jsou názory podle mé inteligence. Litovat někoho, kdo se označí za oběť, to je laciné a na internetu to nic nestojí. Vás ne, toho řidiče by ale mělo. Podle té chuděry nabourané.............


Nemám slov....vieš,keď ono to znie tak,ako by si tú pisateľku tejto témy nazvala chuderou nabúranou... Prestaň si domýšľať,čo všetko by sa mohlo stať...ani nevieš,čo sa vlastne stalo a ako to bolo... nevieš,na ktorej strane sa stala chyba...tak NESÚĎ !!!!! tá pisateľka to možno nemyslela tak, ako si to pochopila....tak sa ukľudni a pozri sa na to z nadhľadom....si predstav,že Ty tu napíšeš nejaký problém, nič s tým nesleduješ, že by si chcel niekomu ublížiť alebo čo a niekto Ťa tu začne osočovať a nadávať Ti do chudery... ako by si sa cítila???? ja nie som na nikoho strane... chápem aj chodcov, aj vodičov...ale váž slová....
Pachole
25.11.08,07:32
Nemám slov....vieš,keď ono to znie tak,ako by si tú pisateľku tejto témy nazvala chuderou nabúranou... Prestaň si domýšľať,čo všetko by sa mohlo stať...ani nevieš,čo sa vlastne stalo a ako to bolo... nevieš,na ktorej strane sa stala chyba...tak NESÚĎ !!!!! tá pisateľka to možno nemyslela tak, ako si to pochopila....tak sa ukľudni a pozri sa na to z nadhľadom....si predstav,že Ty tu napíšeš nejaký problém, nič s tým nesleduješ, že by si chcel niekomu ublížiť alebo čo a niekto Ťa tu začne osočovať a nadávať Ti do chudery... ako by si sa cítila???? ja nie som na nikoho strane... chápem aj chodcov, aj vodičov...ale váž slová....

Nepředpokládám, že by naše jazyky - řeči byly tak rozdílné. V češtině slovo chuděra není nadávka. Je to vyjádření politování, stejně jako výrazy chudáček, u nás na Ostravsku z polštiny borok, boráček, česky chudinka, stejně jako chuděra, božátko.... Jestli je chuděra ve slovenštině nadávka, tak sory, já jsem to psala česky.

Nevím,co bych měla pochopit jinak - ta dáma, kterou já nazývám chuděrou, chtěla radu, jak dostat z řidiče co nejvíc peněz. Měla jsem to pochopit jinak?

Nebo snad žádala o radu, jak se léčit, nebo jak trávit volný čas na nemocenské?
syrik
25.11.08,07:45
No v Tvojom hrubom podaní to ako nadávka teda znie...ona ani nevie,na akú sumu odškodného má nárok...preto sa pýtala...neviem,odkiaľ si zobrala,že chce z neho vymaniť čo najviac peňazí...apropo..on sám jej navrhol odškodné...tak neviem,prečo na ňu tak útočíš...každý má nárok na bolestné v prípade úrazu...opakujem..má na to NÁROK...aj Tebe,keď sa stane úraz,tak máš naň nárok...tak čo stále riešiš...keď jej nevieš poradiť,tak sem nevypisuj zbytočnosti..nikto na to totiž nie je zvedavy...
Chobot
25.11.08,07:51
Ahojte, rada by som vas poprosila o radu.
Pred 10 dnami ma zrazilo auto. Isla som po parkovisku, on cuval a vraj ma vobec nevidel. Ja jeho tiez nie. Bola som v soku a jedine co som bola schopna bolo povedat mu aby ma zaviezol k lekarovi. Volat policiu ma ani nenapadlo. Vysledok vysetrenia su pohmozdeniny, odreniny na nohach. Uz 2 tyzden som PN a este asi tyzden budem, lebo stale nevladzem chodit. Vinnik mi navrhol vyplatenie bolestneho, no ja ani netusim na aku sumu mam narok. Ma niekto s tymto skusenosti? Dakujem.

Bez ohľadu na to, ako ste sa dohodli, tak ste obaja porušili zásadne povinnosti vyplývajúce zo zákona o premávke na pozemných komunikáciách č. 315/1996 § 51 ods. 3 :

3) Ak pri dopravnej nehode došlo k usmrteniu osoby alebo k jej zraneniu, ak došlo k poškodeniu cesty alebo všeobecne prospešného zariadenia, ak unikli nebezpečné veci /11/ alebo ak na niektorom zo zúčastnených vozidiel vrátane prepravovaných vecí alebo na inom majetku vznikla hmotná škoda zrejme prevyšujúca desaťnásobok minimálnej mzdy zamestnanca odmeňovaného mesačnou mzdou ustanovenou osobitným predpisom, /12/ účastník dopravnej nehody je povinný

a) ohlásiť bezodkladne dopravnú nehodu policajtovi,
b) zdržať sa konania, ktoré by bolo na ujmu vyšetrenia dopravnej nehody, najmä premiestnenia vozidiel; ak sa situácia, ktorá vznikla dopravnou nehodou, musí zmeniť, najmä ak je to potrebné na uvoľnenie alebo na ošetrenie zranenej osoby alebo na obnovenie premávky predovšetkým vozidiel verejnej hromadnej dopravy osôb, účastník dopravnej nehody je povinný vyznačiť situáciu a stopy,
c) zotrvať na mieste dopravnej nehody až do príchodu policajta alebo sa na toto miesto bezodkladne vrátiť po poskytnutí alebo privolaní pomoci, alebo po ohlásení dopravnej nehody.

Takže zisťovať teraz, kto je vinnejší je absolútne zbytočné. Pokiaľ ti niečo zaplatí, je to vecou dohody medzi vami. Keby ste nehodu riadne nahlásili, tak výšku odškodného by vypočítala poisťovňa na základe lekárskeho posudku. Ak ti nezaplatí nič, ťažko teraz od neho budeš niečo vymáhať.
Pachole
25.11.08,15:22
No v Tvojom hrubom podaní to ako nadávka teda znie...ona ani nevie,na akú sumu odškodného má nárok...preto sa pýtala...neviem,odkiaľ si zobrala,že chce z neho vymaniť čo najviac peňazí...apropo..on sám jej navrhol odškodné...tak neviem,prečo na ňu tak útočíš...každý má nárok na bolestné v prípade úrazu...opakujem..má na to NÁROK...aj Tebe,keď sa stane úraz,tak máš naň nárok...tak čo stále riešiš...keď jej nevieš poradiť,tak sem nevypisuj zbytočnosti..nikto na to totiž nie je zvedavy...

Silně pochybuju o tom, že zraněný má automaticky nárok na odškodnění. To by mu to zranění musel někdo z úmyslu nebo nedbalosti zavinit. Pokud si to zaviní sám, má smůlu a ne nárok. Má být, nešika jeden, opatrnější.

U tazatelky není jasné, zda ten nárok má, na to popsala nehodu příliš nepodrobně a její následné chování po nehodě nezajistilo důkazy viny řidiče, pokud vůbec nějaké byly.

Odkud jsem vzala, že chce co nejvíc peněz? Sama o tom píše, že její právník vypočítal, za co všechno může peníze chtít a kolik, a ona se tu ptá, jak to udělat. To je opravdu dotaz na to, jak dostat od řidiče co nejvíc peněz, ne na něco jiného. Tož vzala jsem to z jejího vlastního dotazu.

Stačilo číst, co ta nárazníkovo-plechově kontaktovaná postižená osoba psala. Ať nepíšu - nabouraná a potlučená chuděra....
syrik
26.11.08,05:30
Silně pochybuju o tom, že zraněný má automaticky nárok na odškodnění. To by mu to zranění musel někdo z úmyslu nebo nedbalosti zavinit. Pokud si to zaviní sám, má smůlu a ne nárok. Má být, nešika jeden, opatrnější.

U tazatelky není jasné, zda ten nárok má, na to popsala nehodu příliš nepodrobně a její následné chování po nehodě nezajistilo důkazy viny řidiče, pokud vůbec nějaké byly.

Odkud jsem vzala, že chce co nejvíc peněz? Sama o tom píše, že její právník vypočítal, za co všechno může peníze chtít a kolik, a ona se tu ptá, jak to udělat. To je opravdu dotaz na to, jak dostat od řidiče co nejvíc peněz, ne na něco jiného. Tož vzala jsem to z jejího vlastního dotazu.

Stačilo číst, co ta nárazníkovo-plechově kontaktovaná postižená osoba psala. Ať nepíšu - nabouraná a potlučená chuděra....

No vidíš,že to ide aj jemnejšie :D
MIRKA111
26.11.08,13:16
Vieme len to, že sa to stalo na parkovisku, takže tam nemohol ísť šofér nejakou závratnou rýchlosťou, ak by šiel príliš rýchlo, asi by počula rev motora. Takže by z toho nemali byť nejaké príšerné zdravotné následky. Odviezol ju na ošetrenie, a aj jej volá v akom je stave. Takže mu to nieje jedno. Ale rozmýšľat nad odškodným 300 000,- , to je fakt riadne silné kaffé. Tak to by som musela byť PN minimálne pár mesiacov a ešte by som bola v zisku. Náhrada? To je skôr úžerníctvo. Dajme tomu, žeby bola ona na jeho miete......... Zastavila by a starala sa o to, aby bola čo najskôr v poriadku, vyvolávala by či mu niečo nechýba a ešte by mu dala 300 000,- odškodné...... Keby bol taký zlý tak by odišiel bez mihnutia oka, poprípade by ju zažaloval za poškodenie auta, kedže ako povedala (ani ona) nedávala pozor.
skifunka
03.12.08,09:10
Mas narok uplatnit si narok na vyplatenie nielen bolestneho ale aj stazenie spolocenskeho uplatnenia, usly zisk ci moralnu ujmu. Lekar by ti mal vypisat tlacivo o bolestnom a stazene spolocenske uplatnenie. Nakolko si PN, tiez by ti mal byt vyplateny rozdiel medzi tvojim priemernym zarobkom a vyplatenou socialnou davkou, ktoru teraz poberas. Za problem vsak povazujem to, ze k nehode nebola privolana policia a ze nemas v rukach policajnu spravu, v ktorej si uvedena ako zranena osoba. Zalezi aj na tom, ci si niekde poistena, napr. komercne urazove poistenie, pretoze aj od tejto tvojej poistovne si teraz mozes vymahat plnenie. Samozrejme ho vymahaj aj od vinnika nehody, hlavne ak ti to on sam navrhol. Ja vymaham uz rok, ale oplatilo sa, poistovna konecne zacala plnit. A to nemam uzatvorene ziadne urazove komercne poistenie, ale viem, ze mam narok na plnenie z povinneho zmluvneho poistenia motor. vozidiel, ktore ma uzatvorene kazde jedno auto, t.j. aj auto v ktorom som sedela v case dopravnej nehody. Odporucam, nevzdavat to, zaobstarat si potrebne doklady, obratit sa o radu na osetrujuceho lekara, poistovnu ci nebodaj aj pravnika... A hlavne nahlasit urychlene poistnu udalost v tvojej poistovni!