Anežob
20.10.08,13:53
Prečítala som na porade všeličo o DPH, ale stále som si nie istá ako máme vystaviť fa. Ideme fakturovať reklamné služby do členského štátu EU. Zahraničný odberateľ je plátca DPH vo svojom štáte a platitelia DPH sme aj my.

Prosím o poradenie na čo si treba dať pozor. Myslím si, že fa bude vystavená bez DPH. Potrebovala by som vedieť do ktorých riadkov daňového priznania treba reklamné služby do zahraničia uviesť.
Za poradenie ďakujem.
Anežob
23.10.08,04:33
Už som si to zistila, takže informácia pre tých, ktorí budú mať tiež pochybnosti ako fakturovať reklamné služby do iného členského štátu EU.
Je to plnenie bez dane do zahraničia § 15 odst. 7 a 8 zákona o DPH. Do daňového priznania sa neuvádza.

Pri vystavovaní fa nezabudnite na úplné údaje ako adresa, IČO, DIČ, IČ DPH vaše aj ich, bankové spojenie :
Úplný názov vašej banky s adresou, číslo účtu, údaj Swift a IBAN - posledné dva údaje si treba zistiť vo svojej banke. Tieto dva údaje, ktoré bežne nepoužívam idem zistovať do banky, lebo aj skratky mi len povedali a ak sa to ináč píše, tak upresním neskôr.

Majte sa pekne.