Michaela76
20.10.08,17:52
Dobrý večer.
Predali sme tovar do Turecka, faktúra bez DPH + vývozné JCD. Tovar nám reklamovali a následne vrátili. Vymeranú DPH sme zaplatili.
Na dovoznom JCD to je uvedené ako dovoz tovaru, nie ako reklamácia. Hodonota tovaru je ponížená, lebo nám vrátili len nefunkčnú časť.Môžem si vymeranú a uhradenú DPH upaltniť na vstupe?
Reklamačný protokol ani zápis o chybách zatiaľ nemáme. Tovar bude po odstránení závady opäť predaný. Ako máme ďalej postupovať?
1. zaevidujem si to ako klasický nákup tovaru a DPH si uplatním a následne vystavíme zápočet?
alebo
2. musím požiadať colný úrad o opravu na JCD na reklamáciu (DPH nám bude vymeraná rovnako) a vystavím dobropis? môžem si v tomto prípade uplatniť DPH na vstupe?

ako by sme mali ďalej postupovať? vie mi niekto poradiť? :(

Ďakujem!
Bendy7
20.10.08,17:07
Ahoj, pri reklamácií by ti nemali vymerať DPH, je to v inom režime.
Michaela76
20.10.08,17:28
Ahoj, hmm....ale keď oni to dali ako klasický dovoz tovaru. a keď som sa pýtala deklaranta, tak mi povedala, že aj tak mi z toho vyrátajú DPH, tak teraz neviem.
Bendy7
20.10.08,17:30
My sme mali v piatok obdobný prípad a DPH sme neplatili. Tak neviem....
Michaela76
21.10.08,06:48
má niekto aj iný názor? alebo mi vie niekto poradiť nejaký odkaz na zákon, kde sa toto rieši? DPH bola vymeraná, zaplatená... môžem si ju uplatniť alebo nie? potrebujem to dosť súrne....