Monika Kováčová
20.10.08,20:27
Skúsim:

Je splnená podmienka oslobodenia od dane pri dodaní tovaru do IČŠ ak tovar ide takto?

Firma A (CZ)predáva tovar odberateľovi SK (OSK) pričom oslobodenie od dane preukazuje potvrdeným dodacím listom od odberateľa SK. Tovar je prepravovaný Firmou B (SK), ktorá sprostredkováva predaj firme A na Slovensku. Firma B dovezie tovar na SK, kde ho zabalí a prepravná spoločnosť ho dopraví odberateľovi SK. Prepravu platí odberateľ Sk.

Na prepravnom doklade u odberateľa Sk je uvedená preprava z mesta v Sk do mesta Sk... :(
Z pohľadu SK odberateľa : Ide o nadobudnutie tovaru z IČŠ alebo ide o dodanie tovaru v tuzemsku? Faktúra za tovar je z IČŠ bez DPH...


uff...
JankaO
20.10.08,19:04
Neviem, či som to dobre pochopila. Môžem to chápať aj tak, že firma B dovezie v mene odberateľa SK tovar do skladu v SK a následne z tohto skladu ho slovenská prepravná spoločnosť doručí odberateľovi?
Pričom tá sprostredkovateľská firma si za zabalenie nič neúčtuje?
Monika Kováčová
20.10.08,19:14
Neviem, či som to dobre pochopila. Môžem to chápať aj tak, že firma B dovezie v mene odberateľa SK tovar do skladu v SK a následne z tohto skladu ho slovenská prepravná spoločnosť doručí odberateľovi?
Pričom tá sprostredkovateľská firma si za zabalenie nič neúčtuje?
skôr Firma B dovezie v mene dodávateľa CZ tovar do sídla Firmy B, kde ho zabalí do krabice a pošle júpieskou odberateľovi SK. Firma B fakturuje sprostredkovanie obchodu pre firmu A /CZ/.
JankaO
20.10.08,19:28
skôr Firma B dovezie v mene dodávateľa CZ tovar do sídla Firmy B, kde ho zabalí do krabice a pošle júpieskou odberateľovi SK. Firma B fakturuje sprostredkovanie obchodu pre firmu A /CZ/.

Takže, ak odberateľSK pri tejto transakcii obdrží fa len od dodavateľa CZ, kde ako obidve strany vystupujú len oni a firma B to dovezie do SR v mene dodávateľa CZ, skús pozrieť § 11a odst.1
Monika Kováčová
20.10.08,19:40
:eek::eek::eek::eek: OH MY GOD! :eek::eek::eek:

toto nieééé.
betka
20.10.08,19:42
11a- je špecifické pre dodanie, ak je tovar umiestnený v sklade a je určený len pre dodanie pre jedného jediného zákazníka, kt. je vopred určený. Tento slovenský odberateľ by si vyberal postupne zo skladu tovar. Išlo by o premiestnenie tovaru. (mne sa to nevidí)

Monika ty nemáš jednoduhšie otázky?:o
Monika Kováčová
20.10.08,19:44
11a- je špecifické pre dodanie, ak je tovar umiestnený v sklade a je určený len pre dodanie pre jedného jediného zákazníka, kt. je vopred určený. Tento slovenský odberateľ by si vyberal postupne zo skladu tovar. Išlo by o premiestnenie tovaru.

Monika ty nemáš jednoduhšie otázky?:o

hm... toto je pre viacero zákazníkov... takže ak je tovar prepravený z CZ na Slovensko takto, nejde o dodanie tovaru/nadobudnutie do/z IČŠ???

wau: ak tovar prepraví dodávateľ firma A priamo odberateľovi SK tak je to oukej...

čo však teraz s tými dokladmi z júpiesky u slovenských odberateľov??? :eek:
betka
20.10.08,19:52
Ešte raz idem čítať, moment..........
Aj ja mám takýto prípad, ani som si to neuvedomila, a nepozastavila nad tým.
Čech dodáva tovar Slovákovi cez UPC. FA je vystavená bez DPH. Teda ide o nadobudnutie podľa 11. Samozdaním. To, ako platí Čech UPS-kára to neviem. On mi to zloží a vyplatíme mu PP, pričom PPD je vystavený od UPS. Riešim to cez 11-nadobudnutie tovaru v tuzemsku. Mala som i odkontrolované.

Neviem, či to UPC balí u nás, to ma nezaujíma.
Monika Kováčová
20.10.08,19:55
Ešte raz idem čítať, moment..........
Aj ja mám takýto prípad, ani som si to neuvedomila, a nepozastavila nad tým.
Čech dodáva tovar Slovákovi cez UPC. FA je vystavená bez DPH. Teda ide o nadobudnutie podľa 11. Samozdaním. To, ako platí Čech UPS-kára to neviem. On mi to zloží a vyplatíme mu PP, pričom PPD od UPC je na UPC. Riešim to cez 11-nadobudnutie tovaru v tuzemsku. Mala som i odkontrolované.

Neviem, či to UPC balí u nás, to ma nezaujíma.
ty to máš dobre, ty tam nemáš toho týpka SK firma B, čo to dovezie cez hranice a pošle júpieskou odberateľovi SK... A odberateľ Sk má doklad o preprave od UPC z miesta Sk na miesto SK... to to je prúúer
JankaO
20.10.08,19:58
ty to máš dobre, ty tam nemáš toho týpka SK firma B, čo to dovezie cez hranice a pošle júpieskou odberateľovi SK... A odberateľ Sk má doklad o preprave od UPC z miesta Sk na miesto SK... to to je prúúer
Preto by som tam ten sklad strčila.:D Skús si pozrieť toto. Odberateľ nemusí byť jediný.
.................................................. ............
(až teraz som si prečítala SS, takže asi nič...)
Monika Kováčová
20.10.08,20:03
no mám čo študovať...
ale ako tam strčím ten sklad spätne??? :cool:
ďakujem moc. ak vás niečo ešte napadne, píšte.
JankaO
20.10.08,20:05
no mám čo študovať...
ale ako tam strčím ten sklad spätne??? :cool:
ďakujem moc. ak vás niečo ešte napadne, píšte.

veď práve,...... že až po odoslaní som si prečítala SS, takže nič.:confused: