slabikar
20.10.08,22:29
kamaratka ako fyzicka osoba (FO) pozicala firme svojej kamaratky, teda pravnickej osobe (PO) peniaze s tym, ze mesacne jej PO bude platit splatky pocas 3 rokov. no od zaciatku splatky chodili s meskanim zhruba tyzden a po polroku oznamila PO ze uz splatky nebude platit, ale nie z dovodu, ze na to nema, ale len tak, ze to ma na haku :eek:. je spisana zmluva o pozicke medzi FO a PO a dokonca PO je tam overena aj u notara. ako si FO moze uplatnit narok na celu pozicku, aj ked zatial PO meska len s 1 splatkou? da sa na to pouzit nejaka firma co odkupuje pohladavky aj ked su len v stave splacania-nesplacania? myslim tym, ze PO meska len s 1 splatkou (predchadzajuce tiez boli uhradene az po vyzve) a teraz sa vyhraza ze prestane platit uplne? kamaratka sa chce vyhnut tomu uz vopred, aby nemala potom neskor problemy a celu zmluvu o pozicke s pohladavkou najradsej predat alebo nieco s tym spravit. da sa previest na nejaku vymahacsku firmu cela zmluva o pozicke v takom stave? a aby kamaratka dostala vsetky peniaze naraz od vymahacskej firmy a mala pokoj a nech si s PO uz riesi veci vymahacska firma?
fatfly
10.05.09,13:10
Preco tu nie je ziaden prispevok? No ludia, vsak jej pomozte.
16lukasko
10.05.09,13:27
myslím že je to dosť zaujmavo napísané naozaj sa to stalo presne takto? čo sa týka pohladávky.. neviem kto jej robí účtovníctvo ale pohladávkou by som to nenazval.. a čo sa týka vymáhačských firiem.. oni si dosť účtujú za odkúpenie.. takou formou by som to neriešil... a ešte zavolať na kamarátku vymáhačsku firmu.. no veď niektorí vieme ako je to s vymáhačskými firmami... oni majú trošku drsnejšie spôsoby.. ja na jej mieste by som to skúsil nájsť spôsob aby sa to urovnalo.. veď je to jej kamarátka nie???