rmozolik
20.10.08,22:48
Zdravim vsetkych. Potrebujem a chystam sa riesit v najlbizsej dobe stav. povolenie na vystavbu RD. Chcem si pripravit vsetky podklady, potrebne vyjadrenia, aby som mohol ziadost podat. No neviem si presne vysvetlit, ake vlastne vyjadrenia, podklady potrebujem na uspesne podanie stav. povolenia. Viete mi to niekto zrozumitelne a laicky popisat, ake presne vyjadrenie a dokumenty potrebujem a kde ich viem vybavit? Budem vdacny za kazdu dobru radu. Dakujem,Richard
ZDENIELA
21.10.08,04:28
Navštív svoj stavebný úrad, čiže obecný úrad, ten vydáva povolenia. Dostaneš od nich žiadosť + zoznam všetkých potrebných dokladov, ktoré budeš k povoleniu potrebovať.
Vieš, stavebný zákon je síce rovnaký ale požiadavky úradníkov sa väčšinou líšia aspoň v maličkostiach (pridáva im to totiž na dôležitosti)
Prajem čo najviac bezproblémové vybavovanie ;)
rmozolik
21.10.08,05:41
Navštív svoj stavebný úrad, čiže obecný úrad, ten vydáva povolenia. Dostaneš od nich žiadosť + zoznam všetkých potrebných dokladov, ktoré budeš k povoleniu potrebovať.
Vieš, stavebný zákon je síce rovnaký ale požiadavky úradníkov sa väčšinou líšia aspoň v maličkostiach (pridáva im to totiž na dôležitosti)
Prajem čo najviac bezproblémové vybavovanie ;)
Dakujem, zajdem na stav. urad a zistim si to presne od nich.
Pekny den, Richard
jankot
21.10.08,13:15
ak je uz pozemok ako stavebny-
list vlastnictva alebo najomna zmluva pozemku
projekt domu
projekt elektroinstalacia kabelova pripojka objektu
plynova pripojka
vodovodna pripojka + projekt zumpy popripade napojenie na kanalizaciu
povolenie male zdroja- znecistovanie ovzdusia (plyn,krb,komin)
vyjadrenie energetiky
plynaroch
vodarni
ziadost o stavebne povolenie

toto som mal nachystane ja a stacilo to

prajem pevne nervy a skore vybavenie stav.povolenia
nieje to take zlozite len treba zachovat chladnu hlavu, namastene chodidla a zbytocne sa nerozculovat nad uradnikmi -oni za to fakt nemozu