samanta296
21.10.08,07:00
Dobrý deň.
Chcem sa spytať čo s takou fakturou, na ktorej je vypočítané dph zle, robí to rozdiel 20 halierov. Problém je v tom, že dodávateľ je nespoľahlivý, posiela neskoro faktury, konateľ mi prikázal, zučtovať to tak ako je to na fakture, čiže zle dph. Je to len 20 halierov, ale čo na to kontrola? Nemala som este z daňového kontrolu,ako sa k tomu stavajú? Beru to za velkú chybu alebo čo s tým robiť? Fakturu si sama opraviť nemôzem tak ako to spraviť aby to bolo dobré?
Prosím poradte mi
Tweety
21.10.08,05:17
Dobrý deň.
Chcem sa spytať čo s takou fakturou, na ktorej je vypočítané dph zle, robí to rozdiel 20 halierov. Problém je v tom, že dodávateľ je nespoľahlivý, posiela neskoro faktury, konateľ mi prikázal, zučtovať to tak ako je to na fakture, čiže zle dph. Je to len 20 halierov, ale čo na to kontrola? Nemala som este z daňového kontrolu,ako sa k tomu stavajú? Beru to za velkú chybu alebo čo s tým robiť? Fakturu si sama opraviť nemôzem tak ako to spraviť aby to bolo dobré?
Prosím poradte mi
Zaúčtuješ tak, ako je na faktúre. Nárok na odpočet máš takú, aká je ich daňová povinnosť.
samanta296
21.10.08,05:17
Aj napriek tomu ze to nebude spravne?
robin1
21.10.08,05:18
Par. 75 zák. o DPH:
(4) Za správnosť údajov vo faktúre a za včasnosť jej vyhotovenia zodpovedá platiteľ, ktorý dodáva tovar alebo službu, a to aj v prípade, ak je faktúra vyhotovená prostredníctvom inej osoby alebo zákazníkom.
Tweety
21.10.08,05:19
Aj napriek tomu ze to nebude spravne?
Za vystavenú faktúru zodpovedá ten, ktorý ju vystavil.
samanta296
21.10.08,05:19
No super, to som rada. Dakujem pekne za rady