Zvalik
21.10.08,07:56
Ahojte!
Poprosím Vás, môj manžel poberal dańový bonus na deti, chcem si to dať prehodiť na seba. Kde mám ísť a aké tlačivá k tomu potrebujem? A ešte jedna otázka: Mne vychádza platiť mesačne menšia daň, ten daňový bonus mi budú doplácať do tej sumy / 2 deti - 1164,-Sk/? Alebo ako to je! Som z toho mimo! Ďakujem Vám za odpoveď!
DanielaSL
21.10.08,06:10
Ahojte!
Poprosím Vás, môj manžel poberal dańový bonus na deti, chcem si to dať prehodiť na seba. Kde mám ísť a aké tlačivá k tomu potrebujem? A ešte jedna otázka: Mne vychádza platiť mesačne menšia daň, ten daňový bonus mi budú doplácať do tej sumy / 2 deti - 1164,-Sk/? Alebo ako to je! Som z toho mimo! Ďakujem Vám za odpoveď!

Stačí ísť za mzdárkou a v tlačive "Vyhlásenie .... " vyplniť zmenu. Doplniť v ňom údaje o deťoch, doložiť prípadné doklady o škole. Výška daňového bonusu bude pri výplate znížená o tvoju daň.
ZDENIELA
21.10.08,06:14
.... a ak výška tvojej dane je menšia ako výška daňového bonusu, áno, budú ti ho mesačne k výplate doplácať
Zvalik
21.10.08,06:28
Ďakujem! Myslela som, že sa nejaké tlačivo o zmene vyplňuje aj na DÚ. Teda stačí Vyhlásenie... a od manžela z roboty ukončenie poberania.
ZDENIELA
21.10.08,06:30
Ďakujem! Myslela som, že sa nejaké tlačivo o zmene vyplňuje aj na DÚ. Teda stačí Vyhlásenie... a od manžela z roboty ukončenie poberania.
Je to vec zamestnanca a zamestnávateľ, DU si už rieši zamestnávateľ
Paula
21.10.08,07:44
Výška daňového bonusu bude pri výplate znížená o tvoju daň.


Tomuto nerozumiem.....Zamestnanec má nárok na plnú sumu DB, nekrátenú o daň . Zamestnancovi sa tieto dve sumy vo výplate nespočítavajú .Priznaný a vyplatený DB len znižuje povinnosť odvodu dane zamestnávateľom.
ZDENIELA
21.10.08,07:51
Tomuto nerozumiem.....Zamestnanec má nárok na plnú sumu DB, nekrátenú o daň . Zamestnancovi sa tieto dve sumy vo výplate nespočítavajú .Priznaný a vyplatený DB len znižuje povinnosť odvodu dane zamestnávateľom.
No neviem, ale možno závisí od používaného softu.
Ten náš tiež napríklad na výplatnej páske tiež vyráta daň, ďalej daňový bonus a v ďalšom riadku daň odrátaná po bonuse ... a nech počítam akokoľvek vždy sa dopracujem k rovnakej sume. Či strhnem daň a vyplatím bonus, alebo od dane odrátam bonus a vyplatím zvyšok. :) to sú len moje úvahy ...
Len dúfam, že sa nám takto nepodarí totálne zmiasť zadávateľa otázky