Helena H
21.10.08,08:44
Pozdravujem poraďáci!
V práci sa mi vyskytol takýto problém: Predošlá účtovníčka neriešila gastrolstky (ani vedenie), a tak teraz ich zavádzam. Neviem však, či môžem poskytnúť gastrolístky aj dozadu a za aké obdobie. Ak áno, tak ako ich nakúpiť, keď 1.6.2008 sa menila výška stravného. Okrem toho, ak by sa poskytli lístky zamestnancom od začiatku roka, tak to množstvo nemusia mať možnosť spotrebovať do konca roka a na rok platia nové lístky a tentokrát dokonca v euro. Ako to zrealizovať? Vie mi niekto poradiť? Každá minúta mi je drahá. Ďakujem.
Chobot
21.10.08,06:54
Pozdravujem poraďáci!
V práci sa mi vyskytol takýto problém: Predošlá účtovníčka neriešila gastrolstky (ani vedenie), a tak teraz ich zavádzam. Neviem však, či môžem poskytnúť gastrolístky aj dozadu a za aké obdobie. Ak áno, tak ako ich nakúpiť, keď 1.6.2008 sa menila výška stravného. Okrem toho, ak by sa poskytli lístky zamestnancom od začiatku roka, tak to množstvo nemusia mať možnosť spotrebovať do konca roka a na rok platia nové lístky a tentokrát dokonca v euro. Ako to zrealizovať? Vie mi niekto poradiť? Každá minúta mi je drahá. Ďakujem.

Ja by som na tvojom mieste neriešil spätne dávanie gatrolístkov. Zabezpeč tie lístky od toho obdobia, kedy si nastúpila. Zodpovednosť za to, že neposkytovali stravu (alebo lístky) nech si nesie vedenie firmy, pokiaľ to nedostaneš príkazom. Ak ak ti to prikážu, nech ti aj upresnia, za aké obdobie to chcú zrealizovať. Nebuď príliš iniciatívna, môže sa ti to nevyplatiť.

Pokiaľ to zamestnancom doteraz nevadilo, tak im to nebude chýbať. Ak ak sa teraz zobudia a budú si nárokovať, nech o tom rozhodne vedenie firmy.

Keby si to predsa len chcela riešiť, tak vypočítaj, aký majú nárok zamestnanci napr. od začiatku roka. Môžeš poskytnúť lístky rovnakej hodnoty aj do 1.6. aj od 1.6. (pokiaľ spĺňajú minimálnu hodnotu danú zákonom), akurát účtovne bude príspevok zamestnávateľa rozdielny, do 1.6. to bude 55% z 89 Sk (zvyšok si doplatia zamestnanci) a od 1.6. to bude 55% z 98 Sk (zase si zvyšok doplatia), ale lístky môžu byť všetky v hodnote napr. 90 SK. Ale bude to dosť prácne, záleží od toho, koľko máte zamestnancov.
Helena H
21.10.08,08:13
Ďakujem Chobot. Bohužiaľ dostala som to nariadené. Nie je veľa zamestnancov, to zvládnem. Poradíš ešte s nákupom, ako to riešiť prechodom cez rok? :-)
Tweety
21.10.08,08:25
Ďakujem Chobot. Bohužiaľ dostala som to nariadené. Nie je veľa zamestnancov, to zvládnem. Poradíš ešte s nákupom, ako to riešiť prechodom cez rok? :-) Nie som Chobot, ale odpoviem.
Nakúpiť už aj na budúci rok môžeš. Do nákladov zaúčtuješ len rozúčtovanie podľa IUD za stravenky, na ktoré je nárok na tento rok.
ivka70
21.10.08,08:38
stravne listky sa daju pouzit aj na nakup v potravinach ..takze minut ich maju sancu ....
a ludia su vynaliezaví