AdrianaA
21.10.08,09:04
Je niekde učené koľko miet má mať N1. Ideme kupovať Ford 7 miestny - dodávku a má aj veľký úložný priestor a chceli by sme si odpočítať DPH, teda aby bolo auto N1. Je to možné ?
sway
21.10.08,07:23
Je niekde učené koľko miet má mať N1. Ideme kupovať Ford 7 miestny - dodávku a má aj veľký úložný priestor a chceli by sme si odpočítať DPH, teda aby bolo auto N1. Je to možné ?

O miesta nejde, ide o priečku ktorá musí byť vo vozidle ak je úžitkové, teda N1.
Ak ju tam budeš mať stále je to v poriadku.
Pozor na to, niekto si ju demontuje a je to veľké riziko - policajti môžu dať až 50000 pokutu a volať daňovákov a fotografa a DPH potom dorúbia.... hrúza.....
Akého idete kupovať??, Aj ja som uvažovala o tej N1, kúpili sme FORD C MAX family a nakoniec som ju tam nedala, aby som nemala predelený priestor keď vozíme väčšie veci....
hanelie
21.10.08,07:33
nie je rozhodujúce koľko bude mať miest, ale to, že v technickom preukaze bude uvedená kategória N1:)
AdrianaA
21.10.08,07:52
Je to Galaxi. Ale máme teraz ešte problém s tým, že predajca nám povedal, že pokiaľ chceme N1, tak nato auto nemôžeme dať ťažné zariadenie, lebo sa prkročí celková hmotnosť auta. Keby však to isté auto bolo v kategórii M1, tak tam to ťažné môžme dať. Nevedel nám povedať prečo je to tak. Ja to tiež nechápem, veď to auto je stále rovnaké, len jedno má mriežku a druhé nie.
hanelie
21.10.08,08:27
e to Galaxi. Ale máme teraz ešte problém s tým, že predajca nám povedal, že pokiaľ chceme N1, tak nato auto nemôžeme dať ťažné zariadenie, lebo sa prkročí celková hmotnosť auta. Keby však to isté auto bolo v kategórii M1, tak tam to ťažné môžme dať. Nevedel nám povedať prečo je to tak. Ja to tiež nechápem, veď to auto je stále rovnaké, len jedno má mriežku a druhé nie.

nie je to pravda -
to auto je buď M1 alebo N1 alebo je naňho povolená prestavba, ale potom býva problém s odpočtom DPH

automobil je konštrukčne zhotovený podľa kategórií - do maximálne prípustnej celkovej hmotnosti je započítané aj ŤZ