Lucida
21.10.08,09:52
Ahojte!

Prosim Vas znalych o informáciu. Dá sa pre pravne ucely, napríklad pri súdnom spore s byvalym zamestnavatelom pouzit aj mailova komunikacia? Teda korespondencia prostrednictvom mailu.
Su pouzitelne tie datumy dorucenia a tieto nalezitosti, ktore su potrebne pre dokazovanie?

Dakujem pekne!
Chobot
21.10.08,07:59
Ahojte!

Prosim Vas znalych o informáciu. Dá sa pre pravne ucely, napríklad pri súdnom spore s byvalym zamestnavatelom pouzit aj mailova komunikacia? Teda korespondencia prostrednictvom mailu.
Su pouzitelne tie datumy dorucenia a tieto nalezitosti, ktore su potrebne pre dokazovanie?

Dakujem pekne!

Záleží od toho, aký právny úkon chceš dokázať. Na preukázanie doručenia výpovede to asi nebude hodnoverný dôkaz. Ale ako dôkaz nejakej bežnej komunikácie by to mohlo postačiť.
Lucida
21.10.08,08:51
Byvaly zamestnavatel mi nevyplatil poslednu mzdu, tak ho mailom ziadam o vysvetlenie.
Chcela som vediet ze ci ta nasa dalsia komunikacia sa da pouzit pre pripadne pravne ukony.
Ide o nedodrzanie vyplatneho terminu uvedeneho v zmluve, takze porusenie z jeho strany. Nie je dovod aby mi mzdu nevyplatil.