jana991
13.05.05,14:03
Ja viem, že som sa už niekoľkokrát točila okolo stravných lístkov (gastrolístkov), ale stále to nemám ujasnené.

Keď naša spoločnosť nakúpi gastrolístky (tie sú bez DPH) a my ich ďalej poskytneme našim klientom ako stravné na kurze. Ja im tieto lístky fakturujem tiež bez DPH. Vchádza mi táto cena stravných lístkov do koeficientu? Ja som to v daňovom priznaní neuvádzala doteraz ani som nepoužívala koeficient, ale mám strach, že som mala. Alebo môžem uplatňovať na tieto gastrolístky aj DPH?

A ešte jedna otázka: Ak má spoločnosť svoje vlastné stravovacie zariadenie a prijíma platby aj gastrolístkami, tak je možné, že tieto gastrolístky potom použije ešte raz a vydá ich svojim zamestnancom? Tým nemusí nakupovať gastrolístky, keď ich už má, ale z iného zdroja? Dík
Sefcikova
14.05.05,19:55
gastrolístky sa nakupujú bez DPH, klientom by sa mali predávať bez DPH

zamestnancom sa tiež dávajú bez DPH,
zamestnanec si hradí 45% z nomin. hodnoty lístka a firma si dáva 55% z lístka do nákladov, provízia sa účtuje na služby, DPH z provízie ako prijatá na vstupe

a tá druhá otázka, budem sa tváriť, že ani nie je - samozrejme že nie
Mirka-test
18.05.05,06:20
Neuvádzaš ich do koeficientu, pretože je to cenina.
A čo sa týka tej druhej otázky, tak pri vlastnom strav.zariadení .... viď stravovanie po novom.
Katarina
18.05.05,07:22
Súhlasím s Mirkou, do koeficientu sa neuvádzajú.
Majočka
18.05.05,12:10
Súhlasím so Sefčíkovou a Mirkou. Ja to robím presne tak isto.