L-M
21.10.08,11:04
Mohli by ste mi prosím poradiť - aký typ daňového priznania bude treba podať ak v jeden rok bol 8 mes študent VŠ,pár mes. pracoval na dohodu 1 mesiac bol dobrovoľne nemocensky poisteny a posledné 3 mesiace SZČO.
Môže si uplatniť celú nezdaniteľnú čiastku - za rok aj odrátať 12 000,- sumu za živ. poistenie??
Ďakujem za každú radu
Lucia
Anja111
21.10.08,09:10
Mohli by ste mi prosím poradiť - aký typ daňového priznania bude treba podať ak v jeden rok bol 8 mes študent VŠ,pár mes. pracoval na dohodu 1 mesiac bol dobrovoľne nemocensky poisteny a posledné 3 mesiace SZČO.
Môže si uplatniť celú nezdaniteľnú čiastku - za rok aj odrátať 12 000,- sumu za živ. poistenie??
Ďakujem za každú radu
Lucia
Typ "B".
Môže si uplatniť celú NČ.
Môže si uplatniť životné poistenie max. 12 tis. Sk, ak splní podmienky...
L-M
21.10.08,09:19
Typ "B".
Môže si uplatniť celú NČ.
Môže si uplatniť životné poistenie max. 12 tis. Sk, ak splní podmienky...
ďakujem pekne, a tie podmienky na odpočítanie za živ. poistenie - by som sa kde dozvedela - V zákone o dani z príjmov??- neviete aký paragraf??:rolleyes:
L
Tweety
21.10.08,09:21
ďakujem pekne, a tie podmienky na odpočítanie za živ. poistenie - by som sa kde dozvedela - V zákone o dani z príjmov??- neviete aký paragraf??:rolleyes:
L
§11 odst.9 Zákon o dani z príjmu. Doporučujem si uvedený § prečítať celý.
Anja111
21.10.08,09:29
§11 odst.9 Zákon o dani z príjmu.
... aj odst. 11.
iriska
19.02.09,14:38
Ešte aj ja mám otázku k študent 7mes. SZČO 5mes.
Prikladám k DP nejaký doklad, že bol 7mes. študentom alebo len jednoducho podám DP s príjmom aký mal - výdavky - nezd.suma?
veronikasad
19.02.09,14:42
Ešte aj ja mám otázku k študent 7mes. SZČO 5mes.
Prikladám k DP nejaký doklad, že bol 7mes. študentom alebo len jednoducho podám DP s príjmom aký mal - výdavky - nezd.suma?
Štatút študenta sa preukazuje iba u zamestnávateľa k dohode o brig.práci študenta. K DP nič neprikladáš.
Jozef Mihál
19.02.09,14:45
Žiaden doklad o tom, že študoval, sa k DP nemusí prikladať.
iriska
19.02.09,18:28
ja len pre istotu - tiež sa mi nezdalo, že by som to niekde videla, ale nie som v účtovníctve taký profík, tak urobím o jednu blbosť menej, keď ste mi poradili :)
Ď.