Lara11
21.10.08,10:48
Ahojte poraďáci,

potrebujem poradiť s nasledovným problémom. Naša spoločnosť predala nákladný automobil N1 - Škoda Octavia. Všimla som si ale že z tohto automobilu si predchádzajúca účtovníčka neuplatnila DPH. Neviem prečo, ale DPH nebola z tohto vozidla uplatnená. Musím teraz ja vystaviť faktúru s DPH aj napriek tomu že túto DPH sme si neuplatnili pri kúpe vozidla?? Ďakujem veľmi pekne za rady.
Tweety
21.10.08,08:50
Ahojte poraďáci,

potrebujem poradiť s nasledovným problémom. Naša spoločnosť predala nákladný automobil N1 - Škoda Octavia. Všimla som si ale že z tohto automobilu si predchádzajúca účtovníčka neuplatnila DPH. Neviem prečo, ale DPH nebola z tohto vozidla uplatnená. Musím teraz ja vystaviť faktúru s DPH aj napriek tomu že túto DPH sme si neuplatnili pri kúpe vozidla?? Ďakujem veľmi pekne za rady.
Nie je možné tu použiť oslobodenie dph podľa § 42. Pri tomto MV bola možnosť uplatniť jej odpočet.§ 42
Oslobodenie od dane pri dodaní tovaru,
pri ktorom nebola odpočítaná daň

Oslobodené od dane je dodanie tovaru, ktorý sa používal výlučne na činnosti oslobodené od dane podľa § 28 až 41 bez možnosti odpočítania dane podľa § 49 ods. 3, a dodanie tovaru, pri ktorého nadobudnutí nie je možnosť odpočítania dane podľa § 49 ods. 7 písm. a), b), c) a e).
Johanka
21.10.08,09:24
Ahojte poraďáci,

potrebujem poradiť s nasledovným problémom. Naša spoločnosť predala nákladný automobil N1 - Škoda Octavia. Všimla som si ale že z tohto automobilu si predchádzajúca účtovníčka neuplatnila DPH. Neviem prečo, ale DPH nebola z tohto vozidla uplatnená. Musím teraz ja vystaviť faktúru s DPH aj napriek tomu že túto DPH sme si neuplatnili pri kúpe vozidla?? Ďakujem veľmi pekne za rady.
Najprv by som sa pokúsila zistiť pozadie - prečo nebola DPH pri nákupe odpočítaná. Nie je N1 ako N1 ;) .